adplus-dvertising

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

Yalı Çapkını hikayesi dizi hayranları tarafından merakla araştırılıyor. Star Tv ekranlarında yayınlandığı ilk günden beri büyük ses getiren dizi Yalı Çapkını'nın gerçek bir hikaye olduğu belirtiliyor. Peki, Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne? . Peki, Yalı Çapkını uyarlama mı, hangi kitaptan?
Takip et
Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yalı Çapkını gerçek hikayesi merak konusu oldu. Yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği dizinin başrolünde Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor başrolde yer alıyor. Cuma akşamlarının başarılı dizisi olarak nam salan dizinin gerçek hikayesi merak ediliyor. Peki, Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne? Yalı Çapkını Kitabı Konusu Ne? Yalı Çapkını Kitabı Kimin Eseri

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

YALI ÇAPKINI KİTABI KİMİN, DİZİ BU KİTAPTAN MI UYARLANDI?

Yalı Çapkını adlı kitap yazar Burhan Cahit’e aittir. Kitabın Dr. Gülseren Budayıcıoğlu ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Yalı Çapkını kitabı, konu olarak çok çapkın olan ve sonrasında aradığı aşkı bulan bir erkeğin yaşamını anlatmaktadır. Yalı Çapkını dizisine uyarlanan kitap ise Gülseren Budayıcıoğlu’na aittir.

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

YALI ÇAPKINI HİKAYESİ HANGİ KİTAPTAN UYARLAMA?

Yapı Çapkını dizisi bir kitaptan değil, Gülseren Budayıcıoğlu’nun bir hikayesinden uyarlanıyor. Hikayenin gerçek sahipleri ile etik kuralları çerçevesinde paylaşılmıyor.

Budayıcıoğlu’na ait Yalı Çapkını hikayesi de belirtildiği gibi gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. Budayıcıoğlu o dönemde kendisine başvuran bir danışanının hikayesini kaleme alarak, okuyucuları ile paylaşmıştır.

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU’NDAN YALI ÇAPKINI AÇIKLAMASI

Ünlü psikolog Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek oluşturulan yapımın gerçek hikaye olup olmadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Dizi hakkında açıklama yapan Budayıcıoğlu ” Bu Yalı Çapkını’nın hikayesi benim çok sevdiğim bir hikaye. Tabi ki gerçek bir hikayeden alındı. Her karakterin ayrı bir hüznü ve sıkıntısı var. Bakalım siz hangi karakterle empati yapacaksınız.’ diyerek merakları giderdi.

Ayrıca ” Ben en çok Seyran ile ablası Suna’yı kendime yakın görüyorum. Benim de kardeşlerimle ilişkim böyle yakındı. Halanın, evdeki anne Esme’nin ve Suna’nın kaderi bambaşka.” diye belirtti.

Dizideki karakterlerin gerçekte kim olduğuyla ilgili ise herhangi bir açıklama da bulunmadı.

YALI ÇAPKINI KONUSU NE?

Yalı Çapkını dizisi konusu evlenmek zorunla kalan iki kişinin hikayesini anlatmaktadır. Kitaba göre Korhanlı ailesinin Halis Ağa’sı el bebek gül bebek büyütülen ve çok çapkın olan oğulları Ferit’in evlenmesini ister.

Gaziantepli ailenin büyükleri Antep’e giderek, oğulları için en uygun gelini araştırmaya başlar. Bunun için hamamı tercih eden ailenin kadınları, oğulları için istedikleri geline karar verir. Gelinin ailesine durum açıldıktan sonra, isteme için gün verilir.

Antep’e gelmişken gezmek isteyen Ferit, antep fıstığı alacağı bir dükkanda Seyran’la karşılaşır. Belli etmese de ilk görüşte Seyran’a hayran olur. Güzelliği ile büyülenen Ferit, Seyran’dan aradığı yüzü bulamaz. İsteme günü gelip çattığında Suna çok heyecanlıdır.

Heyecandan eli ayağı titreyen Suna, elindeki tepsiyi olduğu gibi devirir. Utancından koşarak uzaklaşırken, imdadına Seyran yetişir. Seyran’ı görür görmez tanıyan Ferit annesine Suna ile değil Seyran ile evlenmek istediğini söyler. Oğlunun bu söylemine şok olan kadın, utana sıkıla konuyu Seyran’ın babasına açar. Kazım’ın kabul etmesiyle Seyran ve Ferit resmen nişanlanır.

YALI ÇAPKINI SONU NE DİYE SORAN DEMET AKALIN TİYE ALINDI

Demet Akalın, son olarak Star TV’de yayınlanan Yalı Çapkını dizisi ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Star TV’nin yeni dizisi Yalı Çapkını’nın uyarlama olduğu biliniyor. Hikayenin sonunu merak eden Demet Akalın’ın bu durumla ilgili paylaşımı oldukça güldürdü.

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

Başrollerinde; Afra Saraçoğlu, Çetin Tekindor, Şerif Sezer, ve Emre Altuğ gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Yalı Çapkını dizisinin sonunu merak eden Demet Akalın, uyarlama olan dizi için Twitter hesabından, “Yalı Çapkını’nın sonunu bilen var mı ya? Kitap özeti çok eski dilde anlamadım” paylaşımında bulundu.

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne? Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

YALI ÇAPKINI HİKAYESİNİN SONU NASIL BİTİYOR?

Diziler kitaplar veya hikayelerden uyarlansa da bazen finallerinde değişiklik yapılabiliyor. Fakat hikayedeki son kısaca şöyle:

Yalı Çapkını dizisinin gerçek bir hikayeden uyarlama olduğunu bilmeyen yoktur. İşte Yalı Çapkını gerçek hikayesi finali

Ferit’in maddi durumu, yakışıklılığı, kendine güveni tüm genç kızların peşinde koşmasına sebep vermektedir. İlk Seyran la evlendiğinde ona karşı sevgi duymasa da ilerleyen bölümlerde aşk başını alıp gidecektir. Şımarık tavırlarından vazgeçen Ferit, Seyran için hayatını değiştirecektir.

Ferit evliliğe inanmazken Seyran ise tam tersi evliliğe giden yolun kalpte olduğunu bilmektedir. Ancak reytinglerde üst sıralarda yer alan Yalı Çapkını dizisinde hepimiz Ferit’in zamanla nasıl da çöktüğünü göreceğiz. Kocaman Yalıda tek başına kalan Seyran bir de Ferit tarafından aldatılınca onu terk ediyor ve iflasın eşiğinden intihara kadar bir süreç bekliyor

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

YALI ÇAPKINI’NDA KİM KİMDİR? HİKAYELERİ NE?

Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne? Yalı Çapkını hikayesi hangi kitaptan uyarlama, sonu nasıl bitiyor? Yalı Çapkını gerçek hikayesi ne?

Seyran – Afra Saraçoğlu: Kazım ve Esme’nin küçük kızı. Ablası gibi Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. En az ablası kadar güzel ve eğitimlidir. Okuyup kendi ayakları üzerinde durmanın hayalini kurar.Merhametli, sevgi dolu ama yeri geldiğinde de hırçınlaşabilen bir kızdır. İnatçılığı ve azmiyle kendi hayatının kontrolünü eline almak için mücadele etmekten asla vazgeçmez.

Ferit – Mert Ramazan Demir: Halis Ağa’nın torunu, Orhan ve Gülgün’ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evetdenilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

Halis Ağa – Çetin Tekindor: Korhan ailesinin reisi. Ferit’in dedesi. Ülkenin en iyi sadekar ustalarından biriyken, yaşlılığın getirdiği hastalıklar sebebiyle geriye çekilmiş ve işleri oğlu Orhan’a devretmiştir. Yine de hala tüm önemli kararları Halis Ağa vermektedir. Otoriter, kuralcı, sert mizaçlı bir adamdır. Bir taraftan odasında mücevher işlemeye çalışarak kendi bedenine meydan okurken, tuttuğu günlüklerle de yaşadığı iç hesaplaşmaları ortaya serer.

Hattuç – Şerif Sezer: Kazım’ın halasıdır. Esme, Suna ve Seyran da ona hala diye hitap ederler. Otorite sahibi, sert mizaçlı bir kadındır. Zamanında Antep’in parmakla gösterilen kızlarından biriyken babası onu kimseyle evlendirmemiştir. Babası ölene kadar hem psikolojik hem fiziksel şiddete uğramış ve bu şiddeti içselleştirmiştir. O yüzden Kazım’ın kızlarına karşı sert tavırlarını destekler.

İfakat – Gülçin Şantırcıoğlu: Korhan ailesinin dul kalmış büyük gelini. Çok genç yaşta Halis Ağa’nın uygun görmesiyle yalıya gelin olarak gelmiştir. Daha yirmili yaşlarının başında bir trafik kazası sonucu hem kocasını hem de karnındaki bebeğini kaybetmiştir. Üstüne kayınvalidesinin de kalbi bu yaşananlara dayanamamış ve aile peş peşe acı kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat’in yaralarını sarmış onu yalının hanımı olarak konumlandırmıştır. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten önemli görür. Korhan soyadına leke gelmemesi için, yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Orhan – Emre Altuğ: Halis Ağa’nın oğlu. Ferit ve Fuat’ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır ama Halis Ağa’nın el yeteneği ona geçmemiştir. Bu yüzden işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını memnun edememiştir. Oğullarına kendine tanınandan daha fazla özgürlük tanısa da onlardan tek isteği Halis Ağa’ya karşı başını öne eğdirmemeleridir. Babasının isteğiyle hiç tanımadan Gülgün’le evlenmiştir. Karısına karşı duyduğu his aşk değil sevgi ve kabullenmişlik olmuştur. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

Gülgün – Gözde Kansu: Orhan’ın karısı, Ferit ve Fuat’ın annesi. Orta sınıf bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Üniversitede mimarlık okurken Halis Ağa’nın oğlu Orhan’a uygun görmesi sonucu hiç tanımadan Orhan’la evlenmeyi kabul edip okulu bırakmıştır. Zamanla kendini çok geliştirmiş ve ailenin vitrin gelini rolünü üstlenmiştir. Gülgün, yaşanılan olaylarla yüzleşmekten kaçınan, ne olursa olsun görmezden gelmeyi seçerek hayatına devam edebilen bir kadındır.

Abidin – Ersin Arıcı: Ferit’in koruması ve şoförüdür. Fakat aralarında daha çok abi – kardeş ilişkisi vardır. Babası o daha çocukken ölmüş, annesi yeniden evlenmiştir. Üvey babasının onu istememesi neticesinde çocuk yaşta okulu terk edip İstanbul’agelmiştir ve çoğu tekin olmayan pek çok işte çalışmıştır. Yıllar geçip büyüdükten sonra, bir gece şans eseri Orhan’ın hayatını kurtarır ve o gün bu gündür yalıda çalışır. Annesi ile ilişkisi sebebiyle kadınlara karşı güvensizdir.

Suna – Beril Pozam: Kazım ve Esme’nin büyük kızı. Antep’in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. Hem çevreye göre daha eğitimli, hem de güzeldir. Hayali, mutlu bir yuva kurup yaşadığı konaktan kurtulabilmektir. Kardeşini ve annesini çok sever. İkisi için de her şeyi göze alabilecek yapıdadır.

Fuat – Doğukan Polat: Yalının büyük oğlu, Ferit’in abisidir. Aklı başında, sorumluluk sahibi çalışkan biridir. Ferit’in aksine bir kez bile taşkınlık yapmamış, ondan beklentileri karşılamak için var gücüyle çalışmış çabalamıştır.Kendi istek ve arzularını hep geri planda bırakmıştır. Eşi Asuman ile görücü usulü tanışsalar da birbirlerine âşık olmuşlar ve evlenmişlerdir. Baba olmayı çok istemektedir. Ama henüz çocuğu olmamıştır.

Sultan – İrem Altuğ: Yalının hizmetlilerindendir. İbrahim’in eşi, Dicle ve Fırat’ın annesi. Alımlı ve şuh bir kadındır. Ortaokul mezunudur. İyi, sevgi dolu bir annedir. Çocuklarının veya ailesinin risk altında olduğunu hissederse yapabileceklerinin sınırı yoktur. İnsanları manipüle etme konusunda çok beceriklidir.

Asuman – Öznur Serçeler: Fuat’ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. İyi kalpli, duygusal bir kadındır. Dış ticaret mezunudur ama hiç çalışmamıştır. Fuat’la görücü usulü başlayan ilişkisi aşk evliliğine dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek sorun, Asuman’ın henüz çocuk sahibi olamamasıdır. Asuman için bu çok önemli bir sorun olmasa da çevresindekilerin tavırları sebebiyle giderek yalnızlaşmıştır.

Şefika – Hülya Duyar: Yalının aşçısıdır. Kocası genç yaşta ölmüş bir daha evlenmemiştir. Çocuğu yoktur. Hayatı yalıdan ibarettir. Bu yüzden yalıdakilerin pek çok sırrını bilir ama saklar. Sevecen, neşeli, herkesin sevdiği bir kadındır.

Kazım – Diren Polatoğulları: Seyran ve Suna’nın babası, Esme’nin kocasıdır. Antep’in sayılan sevilen isimlerindendir. Fakat evde hem karısına hem de kızlarına psikolojik şiddet uygular. Kazım karısı Esme’ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten sonra karısını cahil, ezik, görgüsüz bularak yanına yakıştıramamıştır. Hatta karısını sevdiği için kendine kızıp, sırf bu sebeple ona şiddet uyguladığı da olmuştur. Bu sebeple de kızlarının eğitimine bolca para harcamıştır. Kızlarını geleceğinin teminatı olarak görmektedir.

Esme – Sezin Bozacı: Ev kadını. Suna ve Seyran’ın annesi, Kazım’ın eşi. Yoksul bir ailede büyümüştür. Eğitimsizdir. Evlenirken fikri dahi sorulmamıştır. Evlendikten sonra kocası Kazım, cahil olduğu için yanına yakıştıramamış, evde adeta bir hizmetçi gibi konumlandırmıştır. Esme ise bunları yadırgamayan, hayatın doğal akışı olarak gören bir kadındır. Esme’nin tek motivasyonu kızlarının iyi birer evlilik yapıp mutlu olmalarıdır.

Latif – Yiğit Tuncay: Halis Ağa’nın hizmetini görür ve yalıdaki diğer çalışanlardan sorumludur. Yalıda aynı tip giyinse de giyim kuşamına düşkün, zarif ve titiz bir adamdır. Dışarıya çıkacağında, diğer hizmetliler şıklığına gıpta ile bakarlar. Tatlısert bir adamdır. Otoritesini bağırarak değil, bakışlarıyla kurar. Halis Ağa’ya yürekten bağlıdır ama onun hastalanmaması veya mutsuz olmaması için çok önemli sırları Halis Ağa’dan gizlediği de olmuştur.

Pelin – Buçe Buse Kahraman: Ferit’in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit’in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit’in onu terk edeceğini düşünür. Ferit’e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir.

İbrahim – Cansu Fırıncı: Halis Ağa’nın şoförü. Sultan’ın eşi Dicle ve Fırat’ın babasıdır. Karısına aşkla bağlıdır. İyi niyetli, sevgi dolu hoş sohbet bir adamdır. Kalp kırmaktan çekinir. Halis Ağa’nın yalıya çekilmesinin ardından ufak tefek getir götür işlerine de bakmaya başlar. Zengin olma hayalleri kurar ve bunu gerçekleştirebilmek için risk almaktan çekinmez.

Dicle – Selen Özbayrak: Konağın hizmetlilerindendir. İbrahim ve Sultan’ın kızıdır. Açık lisede okumaktadır. Pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir yönü vardır. Yusuf – Umut Gezer: Seyran’la liseden sınıf arkadaşıdırlar. Aralarında çocukça başlayan çekim zamanla artmış ve sevgili olmuşlardır. Yusuf, babasını küçükken kaybetmiş ve çocukluğundan itibaren annesine destek olmak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf’un gerçekleri Seyran’ın hayalleriyle

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.