Yalçın Akağaç: Grad Ekinoks’un Ölümü Beni Yaraladı, Beni Ben Yapan Attı

Efsane at Grand Ekinoks’un ölümü yarışseverler kadar safkanla Gazi şampiyonluğu yaşayan Yalçın Akağaç’ı da derinden etkiledi.

Dün gece uyutulan ve bu sabah defnedilen efsane yarış atı Grand Ekinoks’tan gelen haber tüm yarışseverleri yerinden yaralamıştı. 2001 yılındaki efsane Gazi Koşusu şampiyonluğu son Triple Crown sahibi at olan safkanın ölümü ilgilileri kadar adı onunla anılan jokey Yalçın Akağaç’ı da derinden yaraladı.

Gazi şampiyonluğunda üstünde olduğu atın ölüm haberini dün gece saatlerinde aldığını söyleyen Akağaç Haber.com’a özel açıklamalarda bulundu ve o anları şöyle anlattı:

“BENİ BEN YAPAN ATTI”

Üzüldüm, gerçekten çok üzüldüm… Birlikte çok büyük zaferler kazandığım bir attı. Beni ben yapan attı. Türkiye’deki üstün başarılarının yanı sıra yurt dışında da ülkemizi başarıla temsil etti. Fizyolojik bozukluklarına rağmen her zaman çok üst düzey koşan, yürekten koşan bir attı. İlgilileri dün gece beni arayarak haberi verdiler. Şimdi at sahipleri haralarında onun için bir anıt mezar yapacaklar. 10 gündür sıkıntılar yaşıyormuş. Bağırsak enfeksiyonu geçirmiş ve çok zayıflamış. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün gece düşmüş ve bir daha kalkamamış. Bunun üzerine sahipleri de onu uyutmaya karar vermiş.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı