Yağmurun Vurduğu Ereğli Felaketi Yaşıyor!

Ereğli'de etkili olan sağanak yağış sonrası caddeler dereye dönerken birçok evi de su bastı. Mağdur vatandaşlar yardım bekliyor.

Yağmurun Vurduğu Ereğli Felaketi Yaşıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zonguldak’ta etkili olan yağmur hayatı felç etti. Ereğli ilçesinde etkisini, diğer bölgelere göre daha güçlü gösteren yağmur sonrası hayat adeta kabusa döndü. Caddeler dereye dönerken ev ve iş yerlerini su bastı.

Son olarak 11 sene önce benzer bir felaket yaşayan bölge halkı hazırlıksız yakalandığı sel felaketi sonrası şaşkına döndü. Sabahın erken saatlerinden itibaren hayatı yaşanmaz hale getiren sel sonrası, işine dahi gidemeyen vatandaşlar canının derdine düştü. Evleri basan su çıkarılmaya çalışılırken onlarca ev ve iş yerinde ciddi maddi hasar meydana geldi. Son olarak 2008 yılında böyle bir durumla karşılaştıklarını dile getiren mağdur vatandaşlardan biri yetkililerden acil yardım istedi.

BELEDİYE KRİZ MASASI OLUŞTURDU

Konu ile ilgili açıklama yapan belediye başkanı Halil Posbıyık ise tüm tedbirlerini aldıklarını dile getirdi. Belediye bünyesinde konu ile ilgili bir kriz masası oluşturduklarını belirten Posbıyık kimsenin mağdur olmaması için yoğun bir mesai içinde olduklarını söyledi. Gece 5’ten beri sel ile mücadele ettiklerini dile getiren bir vatandaş da “Buna yapacak bir şey yok. Canımızın derdine düştük. Canımızı kurtardıktan sonra mallarımızı da kurtarmaya giriştik” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.