Yağmur kaç gün yağacak, Havalar daha soğur mu?

Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamasına göre, Salı gününe kadar İstanbul başta olmak üzere ülkenin büyük bir bölümünde yağış bekleniyor. 7 gün boyunca aralıklı devam edecek yağışlar hafta sonu hafifleyecek. Sıcaklıklar ortalamanın 4-5 derece altında seyredecek.
Takip et
Yağmur kaç gün yağacak, Havalar daha soğur mu?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülke genelinde yağışlar devam ediyor. Yarın İstanbul’da hava çoğunlukla bulutlu fakat bölgede yağmur geçişleri olabilir. Yarın Ankara’da hafif yağmur beklenirken İzmir’de cuma günü yağışlar güçlenecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından paylaşılan 17-23 Mart haftalık hava vaziyeti tahminine göre; önümüzdeki 7 gün boyunca yurt geneli yağışlı bir havanın etkisi altında olacak.

Yapılan son tahminlere göre; yarın Marmara, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde güçlü rüzgar bekleniyor. Yağışlar, Ege ve Akdeniz’in kıyılarında şiddetlenecek.

Hafta sonu hafiflemesi beklenen yağışlar, aralıklı olarak salı gününe göre sürecek.

BÖLGE BÖLGE SON VAZIYET

Marmara Bölgesi’nde yağışlar devamlı değil. Önümüzdeki günlerde bazı bölgelerde sağanaklar görülebilir. Ege Bölgesi’nde de yağış aralıklı, Afyonkarahisar ve Kütahya’da sulu kar var.

İç Anadolu Bölgesi’nde orta güçlü yağan yağmurun akşam saatlerinde sabah kara dönmesi bekleniyor.

Yağmur kaç gün yağacak, Havalar daha soğur mu?

Akdeniz’de Adana, Kahramanmaraş, Hatay ve Güneydoğu boyunca sağanak geçişleri etkili olacak. Bölgede cuma günü yağışlar hafifleyecek.

Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun genelinde yağış var. Bölgede hava soğuk; Bolu, Kastamonu arasındaki bazı kesimlere kar da yağıyor. Doğu Anadolu’da; Erzurum, Kars ve Ağrı’da kar, öbür şehirlerde yağmur ve sulu kar var.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.