Yabancı uyruklu sahte polis Pakistanlıları gasp etti!

İstanbul’un Esenler ilçesinde kendine ‘polis’ süsü veren yabancı uyruklu gaspçı, 14 Pakistanlıyı ellerini ve ayaklarını bağlayarak gasp etti. Polis tarafından yapılan operasyonda 1 kişi yakalanırken, aynı evde yakalanan yabancı uyruklu 5 kişi hakkında ise sınır dışı edilmek üzere işlem başlatıldı

Edinilen bilgilere göre meydana gelen seri gasp olayı, kendine “polis” süsü veren Pakistan uyruklu bir kişi tarafından gasp edilen Pakistan uyruklu 2 kişinin polise giderek şikayetçi olması üstüne gün yüzüne çıktı. İddiaya göre, ihbar üstüne harekete geçen Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Pakistan uyruklu Muhammed A. (18) ve Muhammed N. (22) adlı iki kişinin 12 Mayıs Salı günü Yüzyıl Mahallesi’nde kendini “polis” olarak tanıtan bir kişi tarafından cep telefonu ve 500 lira paralarının alındığını söylemeleri üstüne harekete geçti.

İHA’nın haberine göre, suç duyurusu üstüne bölgede geniş çaplı inceleme başlatan polis, gaspçının kaçış istikametinde bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını geriye dönük olarak izledi. Gaspçının Esenler, Oruç Reis Mahallesinde bulunan bir eve girdiğini belirleyen emniyet ekipleri, güvenlik kamerasından belirlenen eve operasyon düzenledi.

EVDE BAŞKA BİR DEHŞET ORTAYA ÇIKTI

Eve yapılan baskında yabancı uyruklu kabalık bir grubun bulunduğu gün yüzüne çıktı. Evdeki kişilerle yapılan görüşmede, kendilerini “polis” olarak tanıtan söz konusu gaspçının, içeri zorla girerek Pakistan uyruklu 14 kişiyi daha ellerinden ve ayaklarından bağlayarak cep telefonlarını ve paralarını gasp ettiği gün yüzüne çıktı.

ESNAF VE VATANDAŞLAR, GASPÇININ GİRDİĞİ TERK EDİLMİŞ BİNAYI GÖSTERDİ

Çalışmalarının boyutunu genişleten emniyet kuvvetleri, bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarından gaspçıların Esenler, Şehit Ali Karahan Caddesi istikametine doğru koşarak kaçtıklarını belirledi. Cadde üstündeki esnaf ve vatandaşlardan alınan bilgiler ve gösterilen kamera görüntüleri doğrultusunda şüphelilerin aynı ilçedeki Turgut Reis Mahallesinde bulunan bir metruk binaya girdikleri saptandı. Yapılan fiziki takibin sonrasında operasyon kararı alan polis, önceki gün söz konusu metruk binaya gece saat 02.30 sıralarında baskın düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda biri Afganistan, 5’i Pakistan uyruklu olmak üzere 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

GASPÇILAR, MAĞDUR KİŞİLERLE YÜZLEŞTİRİLDİ

Operasyonu tamamlayan polis, gasp edilen mağdurları söz konusu gaspçılarla yüzleştirdi. Müşteki mağdurlar, kendilerini gasp eden esas kişinin Pakistan uyruklu Bilal K. (18) adlı şahıs olduğunu ifade etti.

Terk edilmiş binada yakalanan yabancı uyruklu öbür 5 kişi, kendilerini Bilal K.’nin “ucuz telefon var” diye eve davet ettiğini ve 900 TL karşılığında 4 telefon aldıklarını itiraf etti.

Operasyonda yakalanan gaspçının barındığı metruk binada polis gömleği, kamuflaj pantolon, sahte polis kimlikleri ve çok sayıda cüzdan ile mont ele geçirildi. Gaspçı, emniyetteki işlemlerinin sonrasında dün adliyeye sevk edildi. Zanlı Bilal K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Gaspçı Bilal K. ile aynı evde yakalanan öbür 5 şahıs ile ilgili ise ülkelerine gönderilmek üzere sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı