adplus-dvertising

XYM coin ne zaman dağıtılacak? NEM Group nedir? Symbol (XYM) nedir?

NEM geliştiricileri daha önce yapmış oldukları açıklamalarında Symbol platformunun yerel tokenı olan XYM kripto para birimini airdrop ile dağıtacaklarını söyledi. NEM sahiplerine XYM aidrop yapabilmek için kendi blok zincirinin anlık görüntüsünü alan geliştiriciler, bu sayede etkinliği tamamlayabilecek. Peki, XYM coin ne zaman dağıtılacak? 
Takip et
XYM coin ne zaman dağıtılacak? NEM Group nedir? Symbol (XYM) nedir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

XYM, işle ilgili sürtüşmeleri gideren, varlıkların yaratılmasını, değiş tokuşunu ve korunmasını güçlendirmek için veri akışını ve inovasyonu artıran güvenilir ve güvenli bir kurumsal blok zinciridir. XYM, işletmelerin maliyetleri düşürmesine, karmaşıklıkları azaltmasına ve yeniliği kolaylaştırmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Mart 2021’de piyasaya sürülen XYM, işletmelerin halka açık zincirlerin sunduğu şeffaflıktan yararlanmasını sağlayan benzersiz bir karma (genel/ özel) mimari kullanır ve aynı zamanda daha gizli bilgiler için veri kısıtlamaları ve şifreleme önlemlerinin uygulanmasına izin verir. Peki, XYM coin ne zaman dağıtılacak? İşte, XYM coin ne zaman dağıtılacak sorusunun detaylı yanıtı…

Symbol XYM coin ne zaman dağıtılacak?

Symbol platformunda yerel token olan XYM kullanılacak. XYM sayesinde ağdaki işlem ücretleri ödenebilecek. Ayrıca Symbol ağında node çalıştıran kullanıcılar da ödül olarak XYM kazanabilecek.

Esneklik, güvenlik, hız ve kullanım kolaylığındaki büyük yükseltmelerle Symbol platformu, sınıfının en iyisi blockchain kurumsal çözümüdür. XEM airdrop ile vaad edilen XYM’ler hâlâ hesaplara aktarılmadı? Binance tarafından cevap da alınamıyor. Konuya ilişkin açıklama gecikmedi. Twitter’da Binance Türkiye isimli hesap yani, @Binance_Turkish kullanıcı adına sahip hesap, ‘’XYM Dağıtımları için biz de NEM Platformundan bilgi beklemekteyiz. Önce NEM platformu bize dağıtımı yapacak. Biz de hak eden kullacılarımıza yapacağız.’’ açıklamasını yaptı.

Kripto para cüzdanında XEM bulunduran kullanıcılar, anlık görüntü anında sahip oldukları XEM bakiyesine eşit miktarda (1:1 oranında) XYM bakiyesi alabilecekler. XYM tokenlar, işlemleri kaydeden genel düğümler ağını teşvik etmek amacıyla ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılacak. Airdrop etkinliğinin desteklendiği önde gelen kripto para borsaları arasında, Binance, Bittrex, Poloniex, HitBTC ve KuCoin gibi çok sayıda platform bulunuyor.

Değerli Binance Kullanıcıları,

Binance, Symbol (XYM) airdrop programını destekleyecek ve Binance’teki NEM (XEM) sahipleri adına programa katılacaktır. Airdrop için anlık görüntü alımı,

3.025.200 numaralı XEM blok yüksekliğinde veya yaklaşık olarak 14/01/2021 günü saat 14.07’de (TSİ) gerçekleşecektir.

XEM yatırma ve çekme işlemleri 14/01/2021 tarihinde saat 07.00 (TSİ) itibarıyla askıya alınacaktır.

Yukarıda belirtilen blok yüksekliğinde Binance kullanıcıları tarafından tutulan tüm XEM tokenlerin anlık görüntüsünü alacağız ve XYM tokenleri, 1 XEM = 1 XYM oranında dağıtacağız.

Anlık görüntü alımı tamamlandıktan sonra yatırma ve çekme işlemleri tekrar açılacaktır.

Airdrop sırasında XEM alım satım işlemlerinin etkilenmeyeceğini lütfen dikkate alınız.

Lütfen dikkate alınız:

Anlık görüntü alımı sırasında yatırma veya çekme işlemlerine devam edilen XEM tokenleri, XEM bakiyenize dahil edilmez. Anlık görüntü alınmasından önce

yatırma ve çekme işlemlerinin tamamlanması için yeterli zamanı ayırdığınızdan lütfen emin olun.

100 XEM’den düşük olan XEM bakiyeleri (alım satım emirlerinde bulunanlar dahil), airdrop alamaz.

Anlık görüntü alımına spot cüzdanlardaki ve Kilitli Staking’teki XEM bakiyeleri dahil edilecektir. Henüz dağıtılmamış XEM getirileri bu hesaplamaya dahil

edilmeyecektir.

Diğer tüm coin/tokenler için uygulanan sıkı listeleme inceleme süreci XYM’nin Binance’te alınıp satılması ve listelenmesi için de uygulanacaktır. Varsayılan

pozisyonumuz, listeleme yok şeklindedir.

Binance, projenin XEM sahiplerine XYM token dağıtımını tamamlamasından sonra XYM tokenleri dağıtacaktır. Binance kullanıcılarına dağıtım tamamlandığında

bir duyuru daha yayımlanacaktır.

XYM airdrop’u hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleleri inceleyebilirsiniz: NEM’den Symbol’a Geçiş – NEM, NEM Symbol Anlık Görüntüsü 14 Ocak 2021’de.

Desteğiniz için teşekkürler!
Binance Ekibi

Symbol XYM coin nerede listeleniyor?

XYM token listeleyeceğini açıklayan kripto para borsaları arasında şunlar bulunuyor: Poloniex, Gate.io, Bitrue, New Capital, Bitpanda, Latoken, Foblgate, Aex, BtcNext.

XYM coin ne zaman dağıtılacak? NEM Group nedir? Symbol (XYM) nedir?

XYM COİN NEDİR?

Symbol, hack girişimlerine karşı olarak geliştirilmiş daha güvenli bir platform oluşturmayı amaçlayan yeni bir projedir.

Son bir ay içinde %255 oranında değer kazanımına şahit olan Nem (XEM) için 2021 yılı 15 Mart tarihinde gelecek olan yeni güncelleme Symbol (XYM) Coin olarak açıklanmıştır. Yaptığı değer kazanımı ile dikkatleri çeken XEM’in güncelleştirme ardından Nem NIS1 yani Symbol (XYM) versiyonu piyasaya çıkacak.

XYM, hibrit Blockcahin teknolojisi ile Symbol ağında kullanıcıların daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmelerini sağlarken, işlem hacmi yüksek kripto para borsalarının listelerinde de alım-satım için yer alacak yeni bir coin’dir.

XYM, işle ilgili sürtüşmeleri gideren, varlıkların yaratılmasını, değiş tokuşunu ve korunmasını güçlendirmek için veri akışını ve inovasyonu artıran güvenilir ve güvenli bir kurumsal blok zinciridir. XYM, işletmelerin maliyetleri düşürmesine, karmaşıklıkları azaltmasına ve yeniliği kolaylaştırmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.Mart 2021’de piyasaya sürülen XYM, işletmelerin halka açık zincirlerin sunduğu şeffaflıktan yararlanmasını sağlayan benzersiz bir karma (genel/ özel) mimari kullanır ve aynı zamanda daha gizli bilgiler için veri kısıtlamaları ve şifreleme önlemlerinin uygulanmasına izin verir. Esneklik, güvenlik, hız ve kullanım kolaylığındaki büyük yükseltmelerle Symbol platformu, sınıfının en iyisi blockchain kurumsal çözümüdür.

XYM, Symbol genel blok zincirinin yerel para birimidir ve blok zinciri için temel değer aktarım mekanizması olarak kullanılır.

Kullanıcıların platform üzerinde geliştirilen uygulamaları günlük olarak kullanabilmesi planlanıyor. Bu sayede API’lar avantajı ile geliştiriciler pratik bir şekilde istedikleri uygulamaları geliştirebilecek. Halihazırda blockchain teknolojisinde Symbol ağını kullanan popüler işletme ve projeler arasında Ample, Mobi, Cyclebit gibi teknoloji şirketleri yer alıyor.

Kripto para topluluğunun geçtiğimiz günlerde beklediği Symbol güncellemesi, biraz gecikmeli de olsa nihayet yayınlandı. Ağın temel teknolojilerinden biri haline gelen Symbol, ağ üzerindeki işlemlerde kendi yerel kripto para birimi olan XYM kullanıyor. Güncelleme haberinin ardından pek çok kripto para borsası da XYM tokenı listeleyeceğini duyurduktan sonra kripto para kullanıcılarında XYM ilgisi giderek artmaya başladı.

XYM coin ne zaman dağıtılacak? NEM Group nedir? Symbol (XYM) nedir?

Symbol (XYM) Coin Yorum

Symbol (XYM), XEM’den çok daha donanımlı ve teknolojik bir kripto para birimi olarak geliştiriliyor. XYM, Symbol ağı üyelerinin yaptığı hatalara ve siber saldırılara karşı daha güvenli işlemleri gündeme taşımak amacıyla geliştirilirken, API blockchain ağlarını birbirleri ile entegre hale getirebilecek. Bu kapsamda sunduğu avantajlar ile hem kripto para yatırımcılarından hem de Symbol ağı kullanıcılarından geniş hacimli bir alım talebini karşılayacağı tahmin ediliyor.

XYM, alım-satım ve oy verme işlemlerinde onay hızını yükseltirken, işlem masraflarını minimum seviyeye indirecek. İşte bu ilk iki hedef ise ağdaki kullanıcıların ona olan talebini yükseltebilir.

Symbol (XYM) Geleceği

Symbol (XYM) geleceği oldukça parlak görünüyor. 2021 yılı 15 Mart tarihinde piyasa çıkması beklenen altcoin’in işlem hızlarını yükseltmesi, Symbol ağında bir uygulamayı tasarlamak için pratik şekilde kullanılabilmesi onun alım taleplerine şahit olacağını gündeme getirdi.

Analistler XYM geleceğinde XEM için gündeme gelen fiyat rakamlarından daha yüksek değerlerin gündeme geleceğini ve 2021 sonunda XYM’nin popüler altcoinler ile aynı liste içinde yer alacağını ifade ediyorlar. Diğer yandan XEM’in 8 Mart 2021’deki 0,70 dolar düzeyinde hareket eden fiyatının ise XYM’nin çıkışı ile ilk hafta içinde alınan yoğun alım talepleri ile aşılacağı öngörülüyor.

Symbol (XYM) Coin Nasıl Alınır?

Symbol (XYM) Coin alımı XEM Coin alımı ile aynı sistemde gerçekleştirilecek. Kripto para borsalarında artık XEM yerine onun en güncel modeli olan XYM görüntülenecek.

XYM almak için internet ile Binance, Coinbase ve benzeri, tercih edilen kripto para borsası platformuna giriş sağlanmalıdır. Bu işlem ardından ulaşılan ana sayfadan ‘’kayıt ol’’ sekmesine giriş gerçekleştirilir. Ekrana yansıyan tabloya kimlik ve e-posta bilgileri yazılarak, tablo altındaki ‘’onay’’ kutucuğuna tıklanır.

Hesap onayı ile erişilen yeni sayfadan ‘’para yatırma işlemleri’’ sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, kişisel banka hesabından yada kredi kartından para transfer edilir. Ardından görüntülenen sayfadan ise ‘’kripto para alım işlemleri’’ sekmesine giriş yapılıp, bu bölüm içinde XYM kripto para birimi ve alım miktarı belirlenip, satın alma emri tanımlanır. İşlem sonunda alınan XYM miktarı hesaba bağlı sanal cüzdanda görüntülenir.

Avantajları Neler?

Symbol (XYM) Coin avantajları arasında güncellemenin getirmiş olduğu yüksek işlem hızından yararlanma ve alım-satım, takas, transfer işlemlerinde düşük masrafları görüntüleme fırsatları yer alıyor.

Diğer yandan artık Symbol ağı kullanıcıları, XYM ile yapılan işlemler sayesinde daha yüksek güvenlikli bir protokolden yararlanacaklar. XYM hybrit teknolojisi sayesinde Symbol ağında diğer ağlar ile kolay ve hızlı iletişim kurma avantajını sunacak.

XYM kripto para cüzdanlarında çevrimiçi ve dışı şekilde saklanma, cüzdanlar arasında en düşük masrafla, sınırlar ötesi transfer yapma ve 7/24 işlem gerçekleştirebilme avantajlarını sunacak. İşlem hacmi geniş kripto para borsalarının listelerinde yer alarak, kolay erişilebilirlik avantajını sağlayacak.

Dezavantajları Ne?

XYM coin dezavantajı her kripto para biriminde olduğu gibi çevrimiçi cüzdanda saklanması halinde kripto para borsalarına ve ağa yönelik saldırılara maruz kalma olasılığının bulunması. Diğer bir dezavantaj ise kripto para piyasasının volatilitesine bağlı anlık fiyat değişimlerine konu olmasıdır. Bunlardan korunmak için XYM’yi soğuk depolamak ve alım-satım için anlık fiyat takibi yapmak tercih edilir.

XYM, piyasaya çıkan yeni bir proje olarak fiyat açısından ne tür hareketler yapabileceği, hangi fiyat bandına oturacağı henüz net bilinmiyor. Bu açıdan bakıldığında bir dezavantaj olarak sayılabilir bu durum.

NEM Group nedir?

Nem tarafından Symbol güncellemesi getirildi. Bu güncelleme ile birlikte Nem NIS1, Symbol versiyonuna geçiş yaptı.

NEM Group, NEM’in yeni nesil kurumsal blok zinciri Symbol (NEM 2.0) ve NEM’in orijinal blok zinciri platformu olan NEM NIS1’in piyasaya sürülmesine kadar giden NEM ekosisteminin büyümesini desteklemek için tasarlanmış bir ana şirkettir.2020 yılında deneyimli liderler ve kurumsal uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından kurulan NEM Group, Symbol’ün sunulmasını sağlamak ve NEM ekosisteminin büyümesini desteklemek için NEM Software, NEM Trading ve NEM Ventures’ın faaliyetlerini denetleyen ve koordine eden modern bir ticari yönetişim yapısıdır.

NEM Software, ürün ve iş geliştirmeye odaklanır; NEM Trading, likidite yönetimi, döviz desteği ve token kredisi dahil olmak üzere tüm finanslardan sorumludur; ve NEM Ventures, stratejik ortaklıklara odaklanan risk sermayesi ve yatırım koludur.

NEM Group’un misyonu, gelecek nesiller için blockchain teknolojisinin gelişimine katkıda bulunacak güçlü ve sağlıklı bir ekosistemin büyümesini teşvik etmek için çabaları etkin bir şekilde koordine etmek ve hizalamaktır.

Yaklaşık 4 yıldır geliştirme süreci devam eden Symbol, kripto para sektöründe olmak isteyen işletmeler için güvenilir bir varlık değişim ağı olarak kullanılabilecek. Symbol ve Nem NIS1’in geliştiricilerinin aynı olması da platforma duyulan güvenin ve beklentilerin artmasını sağlıyor.

Symbol Güncellemesinin Özellikleri

Kripto para sektöründe merakla beklenen Symbol güncellemesi ile Nem Group, Nem Ventures ve Nem Trading ile birlikte Nem ağının temel teknolojilerinden olacak. Symbol, kullanıcıların yaptığı hatalara ve siber saldırılara karşı daha güvenli bir ağ olmayı hedefliyor. Symbol API’ları blockchain ağları arasında entegre edilebilecek.

Hybrit blockchain teknolojisini benimseyen Symbol ağı, diğer ağlarla bu sayede kolay iletişim kurma imkanı sunacak. Symbol ağı katmanlı bir mimariye sahip olduğu için kullanıcılarına işlem sürelerini kısaltarak verimlilik ve hız sunuyor. Hızlanan işlemler ile birlikte maliyetlerin düşmesi de platformun hedeflerinden biri olarak öne çıkıyor.

NEM Group CEO’su David Shaw, Symbol güncellemesinin duyurusunu yaparken aynı zamanda blockchain dünyasını da yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Symbol’ün blockchain teknolojisi ile kurumsal dünyayı birleştireceğini söyleyen Shaw, aynı zamanda platformun özel tasarımına ve tokenizasyona da dikkat çekti.

Yeni nesil PoS+ mekanizmalarının kullanılmaya başlamasıyla ekonomi alanında yeni teknolojilerin kullanılacağını kaydeden ünlü yönetici şu ifadeleri kullandı: “Symbol; bireyler, kurumlar ve blockchain arasında yer alacak ve NEM NIS1 ile beraber yeni bir ekonomi yaratmada kilit bir rol üstlenecek.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.