XVG Halving ne demek, ne zaman gerçekleşecek?

Son zamanlarda coin pazarı ayı dönemine girdiği için oldukça çok durgun diyebiliriz. Birçok kişi bu dönemde yatırım yapmayı bıraktı. Bunun yanı sıra bazı insanlar ise bu dönemi fırsat olarak gördüğü için stok coin depoluyorlar. Birçok kişi tarafından XVG Halving’in ne zaman geleceği oldukça çok merak ediliyor. internette XVG Halving’in düşüş tarihini araştırıyor. Peki XVG Halving ne zaman?
Takip et
XVG Halving ne demek, ne zaman gerçekleşecek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Binance borsasında listelendikten sonra adını daha büyük kitlelere duyurmayı başaran Verge (XVG) coin nedir? Proje kurucuları kimlerdir?

XVG Halving ne zaman?

Bir yandan ise coin madenciliği ise günden güne azalmaya başladı. Birçok insan madenciliğin artık bazı sebeplerden dolayı karlı olmadığını düşündüğü için bırakıyor. Gizliliğe önem veren coinlerden biri olan Verge’de (XVG) ise blok ödül yarılanması yaklaşıyor. Geçtiğimiz Ocak ayında XVG Halving 4,700.000. blokta yaşanmıştı.

Bundan dolayı yeni Halving’in yani yarılanmanın bu ay içerisinde gerçekleşeceği düşünülüyor. Halving ne diye soracak olursanız madencilik ile kazanılan XVG ödülünün yarı yarıya düşmesi anlamına geliyor. Yani 2 kazanıyorken artık 1 kazanabilirsiniz.

XVG coin nedir?

2014 yılından bu yana piyasada varlığını gösteren Verge, özellikle Binance borsasında yayınlanmasının ardından popülerliğini arttırmayı başardı. Proje amacı, aslen bir kripto ödeme zinciri oluşturmak olan Verge (XVG) VergePay olarak isimlendirdiği sistem ile, gizlilik esasına dayalı bir şekilde kripto para transfer işlemlerini yürütmeyi amaçlıyor.

Özellikle, anonim olarak işlem yapma ve gizli şekilde hesaplara para gönderme imkanları VergePay sistemini bir çok yatırımcı için cazip bir hale getiriyor.

Blok ödül yarılanmaları, belirli bir blockchain’de yeni coin’lerin üretilme oranını yüzde 50 düşürür. “Halving” olarak bilinen bu olaylar, Bitcoin ve altcoin traderları tarafından kripto para birimlerinin fiyatını yükselmesi açısından bir katalizör olarak görülüyor.

XVG fiyatı 2020 yılına kadar yaklaşık 0.001 dolar civarına düşmeden önce Aralık 2017’de tğm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.30 dolara ulaşmıştı. Bununla birlikte Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkartan dalganın ardından Verge için de durumlar tersine döndü. Coin, Kasım ayından bu yana %200’lük bir büyüme kaydett

Verge (XVG) coin nasıl ortaya çıktı?

Verge, 2014 yılında DogeCoinDark adı ile piyasaya çıkış yapmıştı. 2016 yılında Doge coin’in piyasada yer edinmesinin ve adını büyük kitlelere duyurmasının ardından, birbirleri ile hiçbir bağlantıları bulunmadığı için DogeCoinDark, adını bugün kullandığı Verge ile değiştirdi. Şirket, bu hamle ile ciddi bir ileri görüşlülük örneği sergileyerek kendisi ile hiçbir alakası olmayan Doge coin adı ile ayrışmış ve yeni bir isim ile piyasada tutunmaya başlamış.

Gizlilik odaklı kripto paralardan Verge’de (XVG) yaklaşık altı ayda bir meydana gelen blok ödülü yarılanması yaklaşıyor. Yılın ikinci XVG halving’i tahmini olarak 18 Ağustos günü 5,200,000. blokta gerçekleşecek. Bu tarih, ağın durumuna göre birkaç gün öne çekilebileceği gibi aynı şekilde de sarkabilir.

Bundan önceki XVG halving’i 4,700,000. blokta Ocak 2021’de yaşanmıştı.

Halving, madencilik yapılan blok zinciri ağlarında elde edilen madencilik ödüllerinin yarıya düşmesi olarak bilinir. Ocak 2021’e kadar XVG madencileri 200 XVG kazabiliyorken son halving güncellemesinden sonra bu sayı 100’e düştü.

Önümüzdeki halving ile birlikte de madenilik ödülü 50 XVG’ye kadar düşecek. Ödül yarılanmaları, uzun dönemde blok zinciri projelerinin fiyatlanmasında olumlu etki yaratabildiğinden ilgi çekiyor.

Halving yaklaşırken XVG’deki fiyat hareketi göze çarpıyor. Kripto para, 21 Temmuz’daki 0.016 dolar seviyesinden yüzde 56 artışla 0.025 dolara kadar yükseldi.

Bir sonraki XVG ödül yarılanması ise Nisan 2022’de gerçekleşecek ve kazılacak ödüller 25 XVG olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.