Xiaomi’nin Yeni Bilgisayarında 9. Nesil Intel İşlemci Var

Xiaomi’nin 2019 model oyuncu bilgisayarında, 9. nesil Intel işlemci bulunuyor. Ayrıca NVIDIA’nın Turing ekran kartı ve 144 Hz ekran gibi iyi özellikler de yer alıyor.

Bugün içerisinde Xiaomi, 2019 model yeni oyuncu bilgisayarını tanıttı. İçerisinde en son çıkan 9. Nesil Intel Core işlemci, NVIDIA’nın Turing mimarisinin ekran kartı ve 144 Hz ekran gibi en yüksek seviyede özellikler barındırıyor.


Xiaomi’nin satışa sunacağı yeni laptop, içerisinde i5-8300H veya i7-9750H olacak şekilde 9. nesil Intel Core işlemci bulunduruyor. Tek çekirdek frekansı ise 4,5 GHz’e kadar yükselebiliyor.

OYUNCULARA ÖZEL EKRAN KARTI

Ekran kartına bakacak olursak, GTX 1660 Ti ve RTX 2060 arasında seçim şansı bulunuyor. Her iki ihtimalde de ışın izleme teknolojisi ve yapay zeka grafik işlemcisi yer alıyor. Yeni nesil oyuncu bilgisayarında aynı zamanda 16 GB GDDR6 RAM ve PCle 3.0 x4 SSD bulunuyor.

DONANIMSAL YENİLİKLER

Tasarımda yer alan 4 adet büyük hava çıkışıyla, ısı emilimi yüzde 16 artış sağlıyor. Yeni nesil oyuncu canavarında aynı zamanda 144 Hz destekli, 4 ms gecikmeli ve yüzde 72 oranında NTSC renk paleti destekli 15,6 inç bir ekran bulunuyor. Öte yandan, iki adet 3 W hoparlör de bilgisayarda yer alıyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı