Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden, nasıl yapılır?

İstanbul Avcılar’da başlayacak üretim için şirket yaklaşık 30 milyon dolar yatırım yapacak. Vatandaşlara yeni bir iş kapısı olarak nitelendirilen Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden yapılır sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Xiaomi kuracağı fabrikada için öncelikle 2000 personel alımı ve işçi alımı yapacağını açıkladı. Peki, Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden yapılır?
Takip et
Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden, nasıl yapılır?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden yapılır hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Xiaomi Dünya’nın en büyük üçüncü akıllı cep telefonu üreticisi. Xiaomi maliyetlerini düşürmek ve kapsamını genişletmek amacıyla Türkiye’de İstanbul’da yeni üretim fabrikasını kurmaya karar verdi.

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden yapılır?

Xiaomi Türkiye iş başvurusu için yayınladığı ilanda hem beyaz yaka hem de mavi yaka personel alımı yapılacağını açıkladı, toplamda alınacak olan işçi sayısı 2000 olarak açıklandı. Türkiye’de kurulacak olan Xiaomi fabrikasında yıllık 5 milyon akıllı telefon üretimi yapılması planlanıyor. Salcomp’un Türkiye’de üretim yapacak fabrikası adına Xiaomi, Avcılar’da bulunuyor. Salcomp, Firuzköy’de Sel Dış Ticaret ve Kimya’ya ait atıl fabrikayı kiraladı. 30 milyon dolarlık yaptırım yapacak olan Xiaomi’nin ay sonunda üretime başlayacağı belirtiliyor.

Vatandaşlar Salcomp Avcılar için iş ilanlarına bakarken, fabrikanın adresi de belli oldu. Salcomp Avcılar Firuzköy fabrikasında üretime yönelik iş ilanları açılmaya başlandı. Xiaomi İstanbul fabrikasında çalışmak için birkaç farklı kanaldan iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye’ye iş başvurusu yapmak için özgeçmişinizi eposta  adresine gönderebilir. Ayrıca Xiaomi Linkedin veya SALCOMP Kariyer.net’e başvurabilirsiniz.

Ayrıca sitenin kariyer bölümünden de başvuru alanına yönlendirme yapılıyor. Xiaomi iş başvurusu için tıklayınız.

Xiaomi, 2021’in ilk çeyreğinde Türkiye’de 30 milyon dolarlık yatırımla akıllı telefon üretimine başlayacağını duyurdu. Türkiye, markanın geç üretimiyle 2 bin kişinin istihdam edileceği dünyadaki dördüncü ülke olacak. Dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomimi’nin açıklamasına göre şirket, markanın üretimini geç yapan dördüncü ülke olmak için İstanbul Avcılar’da fabrika açacak.

Xiaomi Türkiye fabrikası nerede?

SALCOMP Avrupa Direktörü David Chang, Avcılar Ambarlı Limanı yakınlarında 14 bin metrekare kapalı alanda kurulan ve 2021 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçecek olan fabrikanın yaklaşık 2 bin kişiye istihdam yaratacağını söyledi. Mavi yakalı ve beyaz yakalı. Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu Xiaomi, “Türkiye’nin en çok satan ve bir numaralı telefon üreticisiyiz” dedi.

Çinli üreticinin Türkiye’yi tercih etmesinin sebebinin de maaşların çok düşük olduğu söyleniyor. Avrupa’da son sırada yer alan çalışanlara maaşlarda kalan Türkiye, ucuz işgücü arayan şirketlerin radarında. Çok az paraya istihdam edilen işçiler sayesinde firmalar olağanüstü karlar elde ediyor. İnsan yaşam standartlarında işgücü ücretlerinin olduğu gelişmiş ülkelerdeki bu tür firmalar için Türkiye, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde tercih edilmektedir.

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Xiaomi Türkiye yeni fabrika için iş ilanları yayınladı

Xiaomi, İstanbul Avcılar’da kurulacak olan fabrikayla alakalı olarak işe alımlara devam ediyor. Bu kapsamda şirketin Türkiye’deki yöneticisi İrfan Öztürk, LinkedIn’deki paylaşımıyla toplamda 24 kişinin işe alınacağını duyurdu.

Salcomp firması ile ortak açacacağımız Cep Telefonu üretim fabrikasında, Xiaomi telefonlarının üretiminde yardımcı olacak arkadaşlar aranıyor.

Özellikle yeni mezun veya bir kaç sene deneyimli arkadaşlar için harika bir fırsat olacaktır. Bu yıl neredeyse bütün markalar Cep Telefonu üretimini ülkemize de almaya başladılar ve ülkemizde yepyeni bir sektörün kuruluşuna şahit oluyor. Bence çok güzel bir alan olacak.

Xiaomi Türkiye fabrikası iş başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.