Wuhan’ın yarasa kadını başka virüslere karşı uyardı!

Yürüttüğü çalışmalar nedeniyle 'yarasa kadın' olarak da bilinen Wuhan Viroloji Enstitüsü'nden Shi Zhengli, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zhengli, "Vahşi hayvanların taşıdığı diğer bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz" dedi.

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, hastalığın başladığı Çin’den kritik bir uyarı geldi. Salgının yayıldığı iddialarının merkezindeki Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden Shi Zhengli, corona virüsü salgınının buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu iddia etti.

Yaptığı çalışmalar sebebiyle ‘yarasa kadın’ olarak da bilinen Zhengli, “Eğer insanlığı sıradaki bulaşıcı hastalık salgınından korumak istiyorsak, doğada vahşi hayvanların taşıdığı öbür bilinmeyen virüsleri tanımalı ve erken uyarı vermeliyiz” şeklinde konuştu.

CGTN kanalına röportaj veren Zhengli, “Eğer çalışmalar yürütmezsek yeni muhtemel salgınlar meydana gelecek” ifadelerini kullandı.

Wuhan’ın yarasa kadını başka virüslere karşı uyardı!

O TESİSTEN YAYILDI İDDİALARI

Zhengli’nin çalıştığı Wuhan Viroloji Enstitüsü, salgının ortaya çıktığı ilk günden bu yana münakaşaların hedefinde. Geçtiğimiz haftalarda Daily Mail gazetesi, enstitünün fotoğraflarına yer vererek teorisyenlerin virüsün buradan çıktığını öne sürdüğünü yazdı.

Söz konusu haberde gizemli olarak isimlendirilen merkezin 2002 senesinde ortaya çıkan SARS krizinden sonra inşa edildiği söylendi. Virüsün enstitüde üretilmese bile buradan yayıldığını öne süren komplo teorisyenleri, araştırmalar yapan çalışanlarla dışarı taşındığını savunuyor.

Worldometers’ın verilerine göre dünya genelinde 5.5 milyon kişiye bulaşan corona virüsü sebebiyle 348 binden fazla insan yaşamını yitirdi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı