adplus-dvertising

WordPress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?

The New York Times ve Sony gibi ünlü isimlerin dahi web sitelerini oluşturmak için güvendiği güçlü bir yazılım olan WordPress, en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. Altı ayda bir 1,1 milyondan fazla yeni web sitesi tarafından tercih edilmektedir ve yılda % 4’lük büyüme ile popülerliğini pekiştireceği öngörülmektedir.
Takip et
WordPress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

WordPress’i bu kadar popüler kılan özelliklerin başında yazılım için lisans ücreti ödenmemesi, hiç deneyimi olmayanların bile e-ticaret sitelerinden forumlara kadar çok çeşitli web sitelerini oluşturmasını sağlaması ve ücretsiz tema ve eklentileriyle sınırsız özelleştirme imkanı sunması gelir.

Şu anda internetteki web sitelerinin % 35’i WordPress tarafından oluşturulmuştur.

Bu güçlü yazılımdan en iyi şekilde yararlanmak için; WordPress ile oluşturulan web sitelerinin hızını ve güvenliğini artırabilecek kullanışlı bir hosting çözümü olan WordPress Hosting konusunda bilgi sahibi olunması önemlidir.

WordPress Hosting Nedir?

Gerçekte hemen hemen her web hosting şirketi WordPress’i destekler ve tek tıkla otomatik WordPress kurulumu gibi özellikler sunar, ancak herbiri özel olarak WordPress için tasarlanmış sunuculara sahip değildir.

WordPress hosting, WordPress platformu için yapılandırılmış bir web barındırma türüdür. WordPress ile oluşturulan web sitelerinin standart web barındırmaya göre daha verimli çalışmalarını sağlayan bu hosting çözümünün odağında performans vardır.

WordPress web sitelerinin üzerinde bulunduğu sunucu WordPress için doğru şekilde yapılandırılmamışsa sitelerde yavaş yüklenme problemi görülebilir. Ayrıca, HTTP hataları söz konusu olabilir. WordPress Hosting ile web sitelerinin ziyaretçilerini azaltan bu tür durumların önüne geçilebilir.

WordPress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?

WordPress Hosting Neden Önemli?

WordPress Hosting; PHP / MySQL’i destekleyen herhangi bir Linux sunucusunda çalışabilen bir yazılım olan WordPress için özel olarak optimize edilmiş bir hosting türüdür.

WordPress Hosting; bir WordPress kurulumunun, WordPress için yapılandırılmış bir sunucuda, diğer web barındırma hizmetlerine kıyasla daha iyi performans göstermesini sağlar ve WordPress’e özgü güvenlik açıklarını ele alan güvenlik protokolleri içerir.

WordPress sitenizi dilerseniz standart bir paylaşımlı hosting paketiyle dilerseniz sanal sunucularla hatta bulut barındırma planlarıyla çalıştırabilirsiniz. Ancak WordPress web siteleri bazı sunucu kaynaklarını diğer web uygulamalarından farklı şekilde kullanır bu nedenle, hosting altyapısının özel yapılandırmalarla optimize edilmesi ayrıcalıklı bir çözümdür.

WordPress Hosting Paketlerinin Avantajları

 • WordPress Hosting, WordPress ile oluşturulmuş web siteleriyle mükemmel bir şekilde bütünleşir ve sitenizin işleyişini, güvenliğini iyileştirir ve otomatik güncellemeler sunar.
 • WordPress’e özgü sunucu yapılandırması sayesinde sunucunuz, optimum WordPress performansı ve daha hızlı sayfa yükleme süreleri için özel olarak ayarlanır.
 • WordPress’e özgü tehditler göz önünde bulundurularak ekstra güvenlik önlemleri alınır.
 • Önceden yapılandırılmış ayarlar, SSL sertifikaları veya içerik dağıtım ağları (CDN’ler) gibi araçlar için kullanım kolaylıkları sunulmuştur. Bunlar standart web hostingte de mevcuttur ancak birkaç ekstra adım gerektirebilirler.
 • WordPress hosting genellikle önceden yüklenmiş WordPress yazılımı ve uzman teknik destek gibi yeni başlayanları rahatlatacak başlangıç dostu özellikler sunar.
 • Tüm hosting türleri göz önünde bulundurulduğunda en makul fiyatlı çözümlerden biridir.
 • Bir WordPress hosting hizmeti kullanırken, WordPress konusunda uzman özel müşteri destek ekibine erişme fırsatınız vardır.
  WordPress Hosting’in Dezavantajları
 • Önemli bir güvenlik önlemi olan WordPress’in düzenli yükseltmelerini kendinizin uygulaması gerekir. Bu aslında yönetilen barındırma hariç tüm hosting paketleri için geçerlidir.
 • WordPress hosting özel sunucu yapılandırmaları ile standart bir paylaşımlı hosting planından daha avantajlıdır ancak sonuçta bir sunucunun kaynaklarının farklı sitelerle paylaşılması söz konusudur (paylaşımlı hosting, VPS, VDS ve bulutta olduğu gibi).

WordPress Hosting Sizin İçin Uygun mu?

Sitenizi WordPress ile mi oluşturacaksınız? / Sitenizi WordPress ile mi oluşturdunuz?Hangi hosting türünü seçeceğinize karar vermek; bütçenize, web sitenizin ihtiyaçlarına ve deneyim seviyenize bağlıdır. Doğru barındırmayı seçtiğinizden emin olmak ve WordPress hostingin sizin için uygun olup olmadığını anlamak için kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

 1. Paylaşımlı hosting paketlerinde barındırdığınız WordPress siteniz performans sorunu yaşıyor mu?
 2. Web siteniz için ne kadar trafik öngörüyorsunuz? Lansmandan hemen sonra on binlerce ziyaretçi bekliyorsanız, diğer barındırma türlerini düşünmeniz önerilir.

Çok hacimli ve aşırı yüksek trafikli bir web siteniz yoksa, düşük bütçelerle web sitenizi çalışır durumda tutmak istiyorsanız; WordPress web sitenizi standart paylaşımlı hostinge göre daha fazla artılar sunan bu barındırma çözümüyle destekleyebilirsiniz.

WordPress Hosting Nedir? Avantajları Nelerdir?

Sonuç

Teknik olarak, bir WordPress sitesi için ihtiyacınız olan tek şey, Linux üzerinde çalışan bir web sunucusudur ve WordPress sitenizi paylaşımlı, sanal, bulut, dedicated gibi tüm hosting çözümlerinde barındırabilirsiniz. Ancak çok büyük çaplı projeleriniz yoksa, sunucu kaynaklarının platformun benzersiz gereksinimlerine uyacak şekilde özel olarak yapılandırıldığı bir barındırma seçeneği olan WordPress Hosting’e özgü avantajları göz önünde bulundurmanız önerilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.