Windows 10X tasarım görüntüleri paylaşıldı!

Microsoft, yeni sürüm Windows 10X'in tasarımıyla ilgili bazı ayrıntıları Facebook hesabı üzerinden paylaştı. Paylaşımda başlat menüsü üzerinde yapılan değişiklikler dikkat çekici.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un, bir süredir Windows 10X olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi üstünde çalıştığını biliyoruz. Bu işletim sisteminin ayrıntıları şu an için bilinmiyor olsa da Microsoft, zaman zaman yayınladığı bazı bilgi ve görsellerle Windows 10X hakkında ipuçları yakalamamızı sağlıyor. Firma şuanda ise Windows 10X’in tasarımı ile ilgili fikir sahibi olabileceğimiz yeni görüntüler paylaştı.

Windows 10X, çift ya da katlanabilir ekranlı ürünler için tasarlanan bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Firma, yeni işletim sistemi ile kullanıcıların her manada beğenecekleri bir arayüz ve işlevsellik sunmaya çalışıyor. Windows işletim sisteminin en mühim yapı taşlarından olan Başlat Menüsü’nün ne kadar sık kullanıldığını düşündüğümüzde, Windows 10X’te daha iyi bir Başlat Menüsü hayal etmemiz oldukça normal. Microsoft da paylaştığı son görüntülerle nasıl bir başlat menüsü ile karşılaşabileceğimizin ipucunu sunuyor.

Windows 10X olası Başlat Menüsü tasarımı

Windows 10X tasarım görüntüleri paylaşıldı!

Microsoft, Facebook’tan paylaştığı gönderide yeni bir Başlat Menüsü tasarımı sergiledi. Bu tasarıma yakından baktığımızda, yeni işletim sisteminin Windows 10’un genel hatlarını koruduğunu görüyoruz. Fakat Microsoft, Windows 10X’le daha sade bir Başlat Menüsü tasarlamış gibi görünüyor. Çünkü Microsoft’un yeni Başlat Menüsü tasarımı, menü içerisindeki uygulamaların çok daha derli toplu ve sade bir görünümle dizileceğini gösteriyor.

Microsoft’un paylaştığı Başlat Menüsü tasarımının Windows 10X’e bu haliyle gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor. Fakat paylaşılan görüntüler, Windows 10X ve hatta belki de Windows 10’un yeni bir Başlat Menüsü’ne sahip olabileceğinin açık bir göstergesi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı