Windows 10’a Bulut Sistemi ile Format Atma Geliyor

Bugüne kadar bilgisayarlara ya bir CD ile ya da USB ile format atılabiliyordu. Artık, Windows 10 üzerinden bulut sistemiyle format atılabilecek.

Microsoft, Windows 10 için olağanüstü bir yenilik getiriyor. Bugüne kadar ya bir USB ya da bir CD ile format atılabiliyordu. Artık Windows işletim sistemlerine bulut sistemi üzerinden de format atılabilecek.

Windows 10’a gelen Insider Prewiew Build’in son güncellemesi birçok yenilik barındırıyor. Fakat bunlar arasındaki en dikkat çekici özellik “Windows’u indir” özelliği oldu. Bu özellik sayesinde hiçbir USB veya CD’ye ihtiyaç duymadan Windows dosyaları indirilip, format atılabilecek.

UYGULAMALAR VE DOSYALAR KORUNABİLECEK

Yapılan açıklamada, Denetim Masası üzerinden format atma butonuna ulaşılabileceği belirtildi. Burada da kullanıcıların karşısına 2 farklı buton gelecek. Birisi “Dosya ve uygulamalarımı koru” diğeri de “Her şeyi sil” butonu olacak. Özellik şimdilik ön sürüm aşamasında bulunuyor. Bu da, bilgisayarının kaderini bir bulut sistemine ve internete bırakmak istemeyenleri bir süre daha CD ve USB’lere yönlendirecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı