Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür?

Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür sorusu pek çok kişinin gündeminde. İnternet ortamında bazı uygulamalarda erişim sorunu yaşanabiliyor. Ev ağınızda sorun gidermeye başlamadan önce, sorunun servis kesintisinden kaynaklanmadığından emin olun. Peki, Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür?
Takip et
Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerde pek çok kişi Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür sorusuna yanıt arıyor. Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, birkaç nedenden dolayı Wi-Fi ağınız üzerinde çalışmayabilir. Bu sorunu çözmenin birçok yolu bulunuyor. İşte, Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür sorusunun detaylı yanıtı…

Wifi ile Instagram’a giremiyorum sorunu nasıl çözülür?

Instagram sorunlarının çoğunun genellikle ağ sorunları nedeniyle ortaya çıktığını bilirsiniz. Wi-Fi sorunu üzerinde çalışmayan Instagram da farklı değil. Instagram kullanıcıları, Wi-Fi kullanırken Instagram profillerini açamaz, okuyamaz veya yayınlayamaz.

Günlük 500 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram, geçici kesintilerle karşı karşıya kalabilir. Instagram hizmetinin kapalı olup olmadığını kontrol etmek için DownDetector gibi araçlar kullanın. Hizmet çalışıyorsa, ev Wi-Fi ağınızda sorun gidermek için aşağıdaki adımlarla devam edin.

Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar / Uygulama Yöneticisini açın.

Instagram’ı arayın ve açın.

Veri Kullanımı Açık olmalıdır.

Wi-Fi kullanımının devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin.

Hem mobil veri hem de Wi-Fi üzerinden Veri kullanımını açın. Instagram uygulamasını yeniden başlatın ve Instagram’ın iPhone’a yüklenmemesi sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Modem ve Wi-Fi yönlendiricinin açık olduğundan emin olun.

Güç ve ethernet kablosunu çekin.

Cihazı birkaç dakika boşta bırakın.

Güç ve Ethernet kablosunu bağlayın.

Işıkların yanıp sönmesinin durmasını bekleyin.

Telefonunuzu Wi-Fi ağına bağlayın ve herhangi bir iyileştirme olup olmadığını kontrol edin.

Sorun devam ederse, Speedtest.net gibi bir hız test aracı kullanarak ağı test edin.

Ayrıca, uygulamaya özel bir sorun olup olmadığını görmek için aynı Wi-Fi ağına bağlıyken başka bir uygulamayı kullanmayı deneyin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim ayarlarını açın. Sıfırla’ya dokunun. Ardından, Ağ ayarlarını sıfırla üzerine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Devam etmek için güvenlik deseninizi çizmeniz gerekebilir. Tamamlandıktan sonra, aynı Wi-Fi ağına yeniden bağlanın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bağlanmak için kaydedilmiş olsa bile Wi-Fi şifrenizi girmeniz gerekebilir.

Instagram önbelleğini ve verilerini temizleyin

Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar / Uygulama Yöneticisini açın.

Instagram uygulamasını yüklü uygulamalar listesinden açın.

Depolama’ya dokunun.

Önbelleği temizle üzerine dokunun.

Ardından, Verileri temizle üzerine dokunun ve işlemi onaylayın.

Instagram uygulamasını açın ve Instagram’ın Wi-Fi üzerinde çalışıp çalışmadığını, ancak mobil veri sorunu üzerinde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bir uygulama güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.

Play Store’u açın. Instagram’ı arayın.

Bekleyen güncellemeleri yüklemek için Güncelle düğmesine dokunun. Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın ve herhangi bir iyileştirme olup olmadığını kontrol edin.

Instagram’ı yeniden yükleyin

Ayarlar’a dokunun. Uygulamaları açın. Instagram‘ı arayın ve açın. Kaldır’a dokunun ve ardından onaylamak için Evet’e dokunun. Kaldırdıktan sonra, uygulamayı Google Play Store‘dan yeniden yükleyin.

Instagram uygulamasını yeniden yüklemek sorunu çözmediyse, Instagram uygulamasının daha eski bir sürümünü APKpure‘dan indirerek yüklemeyi deneyin.

Son çare olarak, Instagram hesabınıza bir web tarayıcısı kullanarak erişmeyi deneyin.

Sorunla karşılaşırsanız, Instagram’ın Chrome kılavuzunda açılmamasını nasıl düzelteceğinizi kontrol edin. Instagram, Android ayarlarında Wi-Fi veri kısıtlaması, uygulama sorunları veya ağ bağlantısı sorunları gibi çeşitli nedenlerden dolayı Wi-Fi sorunları üzerinde çalışmıyor olabilir.

İnstagram “Akış Yenilenemedi” hatası çözümü! Failed to Refresh Stream

İnstagram kullanıcıları neredeyse günde bir defa ya da sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri “Akış Yenilenemedi” hatası. Peki Failed to Refresh Stream yani Akış Yenilenemedi hatası nedir? Çözümü var mı?

Akış Yenilenemedi hatası nedir?

İnstagram Akış Yenilemedi hatası genellikle internet bağlantınız ile ilgili bir problemden kaynaklanan sorundur. Facebook’un alt yapı çalışmalarından dolayı ara sıra İnstagram Akış Yenilemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. Son zamanlarda görülen çökme olayları. İnstagram’a erişim sorunu olduğunda da İnstagram Akış Yenilemedi hatasını görübilirsiniz.

Akış Yenilenemedi hatası çözümü var mı?

Telefonunuzun ayarlar kısmına gelip, tarayıcı sekmesine girin ( Iphone ‘da “Safari” ),ardından orada yer alan “Tarama ve Tarayıcı verilerini & geçmişi Sil (ve benzeri.)” kısma basıp tarayıcımızın verilerini ve çerezlerini sıfırlıyoruz.

Ardından, Internet bağlantımızı kontrol ediyoruz eğer çalışır durumda ise Instagram ‘a tekrar bağlanmayı test ediyoruz. Olmaz ise DNS ayarlarımızı değiştiriyoruz, şu şekilde ( 8.8.8.8 – 8.8.4.4 ). Instagram ‘ı tamamen kapatıp (arka planda çalışmayacak şekilde) tekrar açıyoruz. Sorunumuz %99 düzelmiş olacaktır.

Ayrıca eğer, Wi-Fi bağlantınız varken Akış Yenilenemedi hatası alıyorsanız, 4G ‘ye geçince almıyorsanız, yukarıda anlattığımız yöntemler kesinlikle işe yarayacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.