WhatsApp’tan İsrailli Firmaya Mesajları İzleme Davası!

WhatsApp mesajlaşma sistemini uluslararası casusluk faaliyetleri için kullanan NSO Group'a dava açtı. Firma binlerce kişinin Whatsapp mesajlarını okumuş.
WhatsApp’tan İsrailli Firmaya Mesajları İzleme Davası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

WhatsApp mesajlaşma sistemini uluslararası casusluk faaliyetleri için kullanan İsrailli NSO Group’a dava açıldı. NSA Group’un WhatsApp uygulaması üzerinden 20 ülkede, aralarında 100 gazeteci ve insan hakları savunucularının da bulunduğu bin 400’den fazla kişiyi izlediği belirtiliyor. İsrailli firma binlerce kişinin Whatsapp mesajlarını izleyerek casusluk yaptı.

İSRAİL’Lİ NSA GROUP WHATSAPP MESAJLARINI İZLEDİ

ABD medyasında yayınlanan haberde WhatsApp’ın federal mahkemeye verdiği dilekçede, siber gözetim şirketi NSA Group’un WhatsApp uygulamasını kullanarak 20 ülkede, aralarında 100 gazeteci ve insan hakları aktivistlerinin de bulunduğu bin 400’den fazla kişiyi izlediği iddia edildi.

WHATSAPP HACKLENEN KULLANICILARLA İLETİŞİME GEÇTİ

Telefonu ve Whatsapp uygulaması hacklenen kullanıcıların özel mesajla bilgilendirildiğini açıklayan WhatsApp yetkilileri, ABD California Kuzey Bölgesi Mahkemesine açılan dava ile de İsrailli firma NSO Group’un “kendi servislerini kullanmasının kalıcı olarak yasaklanmasını” istediklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.