adplus-dvertising

WhatsApp’ta işletme hesaplarına anonim puanlama özelliği geldi!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, Türk yazılım mühendisi Güney Kayım tarafından geliştirilen yeni özelliğini yayınladı. Kullanıma sunulan özellik sayesinde işletme hesapları tarafından gönderilen mesajlar müşteriler tarafından anonim olarak puanlanabilecek.
Takip et
WhatsApp’ta işletme hesaplarına anonim puanlama özelliği geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

WhatsApp, kendi çatısı altında görev alan Türk yazılım mühendisi Güney Kayım’ın geliştirdiği yeni özelliğini kullanıma sundu. WhatsApp kullanıcılarının beğenisine sunulan özelliğin, işletme hesaplarıyla yapılan sohbetlerde işletmeler tarafından gönderilen mesajların tamamen anonim bir biçimde puanlanmasını mümkün kıldığı açıklandı. Böylece kullanıcılar, kimlikleri açığa çıkmadan iletişime geçtikleri işletme hesaplarını değerlendirmiş olacaklar.

NASIL KULLANILIR?

Güney Kayım tarafından geliştirilen özellik, kullanım açısından oldukça rahat bir deneyime sahip. Türk geliştiricinin elinden çıkan özelliği deneyimlemek isteyen kullanıcıların, işletme hesabından kendisine gelen bir mesajın üstüne basılı tutması ve açılan menüde rate (oyla) seçeneğine dokunması gerekiyor. Açılan menüde alakalı mesaj için 1’den 5’e kadar (5 en iyi, 1 en kötü) puan verebilirsiniz. Türk geliştiricinin mesaj puanlama özelliği, çok yakın bir gelecekte herkes tarafından kullanılabilecek.

MÜHENDİS, YENİ ÖZELLİĞİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Bu gelişme ardından Güney Kayım resmi Twitter hesabı üstünden yaptığı açıklamada “WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing özellik release oldu. Artık bir iş yeriyle konuşurken, iş yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonim bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafından bilinmiyor” ifadelerine yer verdi.

“PAYLAŞILINCA İYİ MOTİVE OLDUM”

Popüler bir Twitter hesabının paylaşımından alıntı yapan ve sevincini paylaşan Kayım, meydana gelen gelişme ile alakalı şu ifadeleri de kullandı:

“Valla ne yalan söyleyeyim yaptığım iş bu şekilde paylaşılınca iyi motive oldum. Ama siz de Aygül Muran Kayım’in eşi tarafından geliştirilen diyerek yazmayı unutmuşsunuz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.