adplus-dvertising

WhatsApp ücretli sürüm çıkarıyor!

Evet, WhatsApp’ta ücretli oluyor ama endişelenmeyin. Bu yalnızca bir seçenek olarak sunuluyor. Ne zaman başlayacağı da açıklandı. İşte ayrıntılar…
Takip et
WhatsApp ücretli sürüm çıkarıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kabul etmeliyiz ki bunu her şeyden önce ücretsiz olmasına borçlu.

Fakat görünen o ki Meta, WhatsApp’a çok değer veriyor ve para kazanabilecek bir mecra olarak görüyor.

Zuckerberg’in WhatsApp’ı toptan paralı yapıp 2.4 milyar kullanıcıyı birden kaçırmak gibi bir projesi yok elbette ama WhatsApp kullanıp da diğerlerine göre ayrıcalıklar edinmek isteyenlere de bir seçenek sunmak istiyor.

Elde edilen bilgiye göre WhatsApp 14 Mayıs 2022 tarihinden itibaren kullanıcılarına ücretli aboneliği sunacak. Bu seçeneğe kimse mecbur tutulmayacak. Yani ücretsiz kullanım devam edecek. Fakat ücretli Whatsapp’ı tercih edenler bazı ayrıcalıklara sahip olacak.

Planın ayrıntıları belli oldu. Buna göre 14 Mayıs’tan itibaren WhatsApp’ta ücretli abonelik seçeneği aktif olacak. Maliyeti net olarak bilinmemekle beraber aylık 1 dolar olması bekleniyor. Senelik abonelik seçeneği de sunulması söz konusu.

Peki insanlar neden bu parayı verip WhatsApp’a ücretli abone olsun? Meta, bu tercihi yapanlara uygulamayı aynı anda birkaç mobil cihazda tek bir hesapla kullanma olanağı sunacak. Gene zaman içinde geliştirilen bazı yeni niteliklerin yalnızca ücretli aboneler tarafından kullanılması planlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.