WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır? WhatsApp hesabı nasıl silinir

WhatsApp'ın 8 Şubat itibarıyla güncellemesini yapacağı gizlilik politikası sosyal medya gündemine oturdu. Yeni gizlilik politikasına göre, kullanıcıların kişisel verilerini Facebook ve diğer grup şirketleri ile paylaşma şartı getirilmiş oluyor. Peki, bu şartları okumadan kabul edenler ne yapacak? WhatsApp sözleşmesini yanlışlıkla kabul ettim ne olacak?
Takip et
WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır? WhatsApp hesabı nasıl silinir
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Whatsapp sözleşmesinin AB üyesi ülkelerce geçerli olmadığının duyulması sonrası Facebook’un çifte standart uygulaması nedeniyle sosyal medyada kullanıcıların tepkisine neden oldu. Bir çok Whatsapp kullanıcısı benzer uygulamalara geçti. Whatsapp sözleşmesini onaylayanlar ise bu işlemin nasıl geri alınacağını merak ediyor.Peki Whatsapp sözleşmesi nasıl iptal edilir? Whatsapp onayı geri almanın bir yolu var mı? İşte detaylar…

Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcıların verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşılmasını istiyor. WhatsApp, söz konusu tarihten itibaren ya bu ilkeleri kabul edersiniz, ya da hesabınızı silersiniz ifadesini kullanıyor.

Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

Sözleşme kabulü, iptali vb. bir durumla ilgili henüz aktif bir buton WhatsApp uygulamasında yer almıyor.

Maalesef sadece hesabınızı silerek onayladığınız sözleşmeyi iptal etmiş olursunuz! 

WHATSAPP ONAYI GERİ ALMA İŞLEMİ

Whatsapp’tan ayarlar kısmına girin.

Ayarlar kısmındaki hesap seçeneğine tıklayın.

Hesap seçeneğinden “hesabımı sil” kısmına tıklayarak numaranızı girerek Whatsapp hesabınızı silip yeniden yüklemeniz gerekiyor.

Uygulamayı yeniden indirdiğinizde sözleşme birkaç gün içinde yeniden karşınıza çıkıyor fakat bunu “şimdi değil” kısmına tıklayarak 8 Şubat’a kadar ertelemeniz mümkün.

8 Şubat sonrasında ise sözleşmeyi kabul etmeyenler uygulamaya giremeyecek.

Not: Whatsapp hesabınızı sildiğinizde gönderilen ve gelen fotoğraflar, yazışmalar ve depolanan verilerin silineceğini hatırlatmakta fayda var.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcıların verilerinin doğrudan Facebook ile paylaşılmasını istiyor. Bu koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

Whatsapp güncellemesinde yeni sözleşme ile karşılaşan kullanıcılar izin verdikleri güncelleme ile Whatsapp’taki bilgilerini Facebook ile paylaşmış olacak. Yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar ise uygulamayı Şubat 8’inden sonra kullanamayacak.

TÜRKİYE’DEKİ KULLANICILAR SÖZLEŞMEYİ KABUL ETMEK ZORUNDA!

WhatsApp, güncellemeden etkilenmeyecek kullanıcılarının olduğu bölgeyi Avrupa Bölgesi olarak tanımlasa da belirtilen ülkeler arasında sadece AB ülkeleri yer alıyor. Bu nedenle Türkiye’deki kullanıcıların WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için 8 Şubat’a kadar güncellenen uygulama koşullarını kabul etmesi gerekiyor.

Telefonların vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp son günlerde gündemden düşmüyor. Yeni gizlilik ve hizmet koşullarını kabul etmeyen kullanıcılar, 8 Şubat 2021’den sonra uygulamayı kullanamayacak. Facebook’un bu kararına tepki gösteren bazı kullanıcılar Telegram gibi alternatiflere yönelirken, WhatsApp hesap silme işlemini merak ediyorlar. Bizde WhatsApp hesabı nasıl silinir? sorusunu sizler için yanıtladık.

WhatsApp silme veya diğer adıyla WhatsApp kapatma işlemi oldukça kolay. Uygulama içerisinde belirli yolları takip etmeniz yeterli: 1 dakikadan kısa bir sürede WhatsApp hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır? WhatsApp hesabı nasıl silinir

WHATSAPP HESABI SİLME: WHATSAPP HESABI NASIL SİLİNİR?

– WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan Ayarlar simgesine tıklayın

– WhatsApp Ayarlar ekranında “Hesap” seçeneğine tıklayın.

– Karşınıza çıkan WhatsApp Hesap seçeneklerinden “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

– WhatsApp Hesap Silme işlemini tamamlayabilmeniz için karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı girmeniz istenecek. Telefon numarasını girdikten sonra “Hesabımı Sil” butonu tıklayarak WhatsApp’a veda edebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda WhatsApp hesabı kalıcı olarak silinir. Instagram veya TikTok gibi sosyal medya platformlarının aksine, WhatsApp hesabı doğrudan siliyor. Tabi en büyük avantajı, istediğiniz zaman numaranızı girerek 1 dakikadan kısa bir sürede tekrar kullanabiliyor olmanız.

WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır? WhatsApp hesabı nasıl silinir

WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır? WhatsApp hesabı nasıl silinir

WhatsApp hesap kapatma sonrasında neleri kaybedeceksiniz?

– Telefon numaranız artık WhatsApp’a kayıtlı olmayacak.

– WhatsApp hesabınız, arkadaşlarınızın WhatsApp favoriler bölümünden kaldırılacak.

– Tüm WhatsApp gruplarından otomatik olarak çıkacaksınız.

– WhatsApp sohbet ve medya bilgileriniz silinecek.

– Tüm WhatsApp yedekleriniz silinecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.