WhatsApp gizlilik ayarlarına kişiselleştirme özelliği geliyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dört farklı cihazdan uygulamayı kullanma olanağını getirmişti. Uygulama son olarak gizlilik ayarlarında değişikliğe gidiyor. Planlanan çalışmaya göre WhatsApp bilgilerini kime göstermek istediğiniz kişiselleşecek.
Takip et
WhatsApp gizlilik ayarlarına kişiselleştirme özelliği geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

WhatsApp’ın getireceği bu özellikle fotoğraflarınızı, son görülmenizi ve hikayenizi kime göstereceğinizi seçebileceksiniz.

WABetaInfo’da yer verilen sızıntıya göre beta aşamasındaki geliştirmede Harici Kişilerim özelliği geliyor. Böylece Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse seçenekleri olacak. Tıpkı Instagram’daki yakın arkadaşlarım geliştirmesine benzer bu özellikle kimin ne görebileceğini seçebileceksiniz.

Meta çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web (masaüstü) versiyonu için uygulamaya geçecek dört yeni özelliğini duyurdu. İşte yeni gelen dört yeni özellik:

FOTO DÜZENLEYİCİ

WhatsApp’a gelen özellik ile beraber uygulamaya masaüstünden girildiğinde fotoğrafın üstüne yazı yapıştırılıp fotoğraf düzenlenebilecek.

BU özellik daha önce mobil versiyonda kullanılırken, ilk defa masaüstü versiyonda kullanıma sunuldu.

ÇIKARTMA ÖNERİSİ

Uygulamaya gelen bir öbür özellik ise, kullanıcıların mesajlaşma esnasında konuşma metnine uygun olarak çıkartma önerisi alabilmesi oldu.

Kişiler konuşmaları esnasında önerilen sticker’ı (çıkartma) seçerek daha hızlı yazışabilecek.

WEB SÜRÜME UÇTAN UCA ŞİFRELEME

WhatsApp’a gelen son özellik ise, mobil uygulamada gelen uçtan uca şifreleme taktiğinin masaüstü versiyonda da faaliyete geçmesi olarak açıklandı.

Bu özellikle birlikte WhatsApp, masaüstü sürümünde gelen bağlantı linklerinin önizlemesini kullanıcılarına sunarken, kişilerin linke tıklamadan önce bilgi almasına imkan tanıyacak.

ÇEVRİMDIŞI MESAJLAŞMA ÖZELLİĞİ

Bununla beraber kullanıcılar artık telefonlarını çevrimdışı tutmak mecburiyetinde kalmadan mesaj gönderip, alabilecekler.

‘HERKES İÇİN SİL’ SINIRSIZ OLACAK

Gelen güncellemeler ile beraber mesajlaşma uygulamasının yakın zamanda sohbetlere ‘Herkes için sil’ özelliğinin süresini sınırsız yapacağı söyleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.