WhatsApp CEO’su yeni sözleşmenin detaylarını anlattı!

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, bir podcast yayınında, WhatsApp’ın gizlilik politikası değişikliklerine değindi. Cathcart öte yandan, mesajlaşma uygulamasının iMessage ile olan rekabetini ve Facebook’un Apple ile devam eden çekişmesini de anlattı.
Takip et
WhatsApp CEO’su yeni sözleşmenin detaylarını anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

WhatsApp gizlilik politikası değişikliği ile geçtiğimiz dönemde dünya gündemine damgasını vurmuştu. Buna göre, gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp hesapları kullanılamaz hale gelecekti. WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişiklik yapacağına yönelik bildirimler göndermeye başlamasıyla ise tam bir dijital göç başladı.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı, WhatsApp’ın kararına karşı tepkisini dile getirdi ve gene pek çok kişi WhatsApp’tan Telegram, BiP ve Signal gibi alternatif uygulamalara geçtiğini paylaştı. WhatsApp netice olarak, gizlilik politikasındaki değişiklik kararını 15 Mayıs’a erteledi. Şuanda ise WhatsApp’ın CEO’su Will Catchart, WhatsApp’ın 15 Mayıs’a ertelediği gizlilik politikası kararı konusunda mühim açıklamalar yaptı.

WHATSAPP CEO’SU: İNSANLAR BUNU YAPMAK MECBURIYETINDE DEĞİL

9to5Mac’in haberine göre, Will Cathcart, bir podcast yayınında, WhatsApp gizlilik politikasında yapılacak değişiklikler ile ilgili konuştu. WhatsApp CEO’su, bu gizlilik politikası değişikliklerinin kullanıcılar arasındaki değil, sadece işletmelerle kurulan iletişimle alakalı olduğunu paylaştı. Catchcart, ”Bu güncelleme, kişisel mesajlarınızın gizliliğiyle alakalı hiçbir şeyi değiştirmez, bunda bir değişiklik yoktur. Sadece insanların işletmelerle iletişim kurması için oluşturduğumuz bazı yeni işletme niteliklerini açıklıyoruz. İnsanlar bunu yapmak mecburiyetinde değil, kontrol onların ellerinde.” şeklinde konuştu.

WhatsApp CEO’su yeni sözleşmenin detaylarını anlattı!

WİLL CATHCART’TAN ÇİFTE STANDART TEPKİSİ

Öte Yandan, WhatsApp’ın bağlı olduğu Facebook ile Apple arasında, yeni iOS 14 sürümü ile gelecek gizlilik değişikliği yüzünden soğuk rüzgarlar esmekte. WhatsApp CEO’su yayında bu yönde de bir açıklama yaptı. Cathcart, Apple’ın gizlilik etiketlerine değinerek, WhatsApp’ın üçüncü taraf uygulamaları ile Apple’ın kendi uygulamaları arasında bir çifte standart olduğuna inandığını belirtti. Cathcart, iMessage’ı örnek göstererek, ”iMessage için bir gizlilik uyarısı görmüyorsunuz. Çünkü onu indirmiyorsunuz. Telefonunuz zaten onunla geliyor. Biz bunu eleştirdik.” ifadelerini kullandı.

APPLE İÇİN EN İYİSİ IPHONE

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz dönemde Apple’ın “Facebook’un en büyük rakiplerinden biri” olduğunu belirtmişti. Bu yorumdan yola çıkarak, WhatsApp CEO’suna Apple ile Facebook arasındaki çekişmeye yönelik soru soruldu. Cathcart ise Apple için en iyi şeyin herkesin bir iPhone kullanması olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.