adplus-dvertising

WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?

400.000'den fazla kullanıcıyla Hindistan'ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğu iddia edilen WazirX (WRX), güne damgasını vurdu. WRX’in gün içinde fiyat hareketi tam yüzde 350’ydi. Daha sonra düşüşe geçse de son tabloda üç aylık performans yaklaşık yüzde 6 bin.
Takip et
WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

WazirX, 8 Mart 2018’de kurulan bir Hindistan kripto para borsası. Borsa Nischal Schetty, Sameer Mhatre ve Siddharth Menon isimli girişimciler tarafından yönetiliyor.

WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?

Binance‘ın satın aldığı ve Hindistan tabanlı olan kripto borsası WazirX‘in Binance’da listelelenen WRX Coin‘i son 24 saatte hızlı bir yükseliş ile %300 seviyelerinde artış kaydetti.

WRX, ani yükseldiği gibi hızlı bir kırmızı şamdan çizerek 24 saatlik oranda %300’den %120 seviyelerine kadar düştü.

WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?

WazirX Coin Nedir?

WazirX Coin, WazirX’in yardımcı program token’ıdır.

WazirX Coin, WazirX’in yardımcı program token’ıdır ve Binance Blockchain’i temelli çalışır. Token sahipleri, işlem borsasında işlem ücreti indirimleri, WRX işlem madenciliği, token airdrop, marj ücreti ve çeşitli avantajlarla ödüllendiriliyor.

WazirX platformu ise kendisini, “Hindistan’ın en çok güvenilen kripto para borsası” olarak nitelendiriyor.

2018’de piyasaya sürülen WazirX, ortalama uygulama puanı 4.6 olan 400.000’den fazla kullanıcıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor.

WazirX, Binance ekosisteminin bir parçasıdır.

WazirX ve Binance, 50 Milyon Dolarlık ‘Hindistan İçin Blockchain’ fonu başlattı.

Değişim, küresel izleyici için kullanılabilir ve temel özellikler şunları içerir:

WRX ve WRX, küresel ürünleri Hindistan dışında oluşturma ve ölçeklendirme konusunda 10 yılı aşkın deneyime sahip Hintli girişimciler tarafından desteklenmektedir.

WazirX, Kasım 2019’da Binance tarafından da satın alındı. WazirX’in amacı, kriptoyu Hindistan’daki herkes için erişilebilir kılmak.

Öte yandan 2018’de piyasaya sürülen WazirX, ortalama uygulama puanı 4,6 olan ve 400.000’den fazla kullanıcıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor. WazirX, Binance ekosisteminin bir parçası olarak çalışıypr. WazirX ve Binance, 50 Milyon Dolarlık ‘Hindistan İçin Blok Zinciri’ fonu başlattı.

WazirX Avantajları Nelerdir?

WazirX (WRX), Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi kripto para birimidi ve WazirX platformu tarafından oluşturulmuştur. WazirX kullanıcıların altı önemli avantaj sunduklarını ifade ediyor ve bu özellikler şu şekilde sıralanıyor:

WazirX’i Hindistan’ın en güvenli borsası yapmak için büyük bir çaba harcanıyor. Yapılan açıklamalara göre, Hindistan için son derece güvenli bir işlem platformu sağlamak için düzenli güvenlik denetimleri yapılıyor.

Birinci sınıf kimlik doğrulama sistemleri kullanarak doğru KYC protokolünü sağladığını ifade eden WaxirX, doğrulama süreçlerini oldukça kısaltmayı hedefliyor.

WazirX yaptığı açıklamalara göre milyonlarca işlemi gerçekleştirebiliyor. Sistem altyapısı, artan talebi karşılamak için birkaç saniye içinde ölçeklenebiliyor.

WazirX, Web, Android ve iOS mobil, Windows ve Mac olmak üzere tüm platform uygulamalarında sorunsuz ve güçlü bir işlem deneyimi sunduğunu iddia ediyor.

WazirX platformunda işlem yapmanın hem çok hızlı hem de kolay olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla WazirX, kullanıcı deneyimine odaklanan bir platform olarak çalışıyor.

WazirX Blockchain tabanlı ve Blockchain teknolojisine inanan bir platform olduklarını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak WazirX kullanıcılarına bir referans programı da sunuyor. Referans programı sayesinde kullanıcılar yüzde 50 indirim kazanabiliyor.

Bunların yanı sıra WazirX sayesinde kullanıcılar; anında geleneksel para yatırma ve çekme seçeneklerini, kripto yatırımcılarının uzman yatırımcılar bulmasına yardımcı olan ve kripto para birimi portföylerini yönetmelerine izin veren Smart Token Fund özelliğini, P2P motoronu, 80’in üzerindeki kripto para birimini ve Binance ile giriş yapma özelliğini kullanabiliyor.

WazirX  Bir Haftada Ona Katladı, Borsada Sorun Yaşandı

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından WazirX’in kendi tokenı, geçtiğimiz bir hafta içinde %1.000’den fazla değer kazandı. Kendi NFT platformunu kurarak gündeme gelen borsa, bugün bazı teknik sorunlar yaşamaya başladı.

WazirX, 5 Nisan’da non-fungible token (NFT) alım-satımı için yeni bir platform kurduğunu açıkladı. Hindistanlı sanatçılar, tasarladıkları NFT’leri şirkete herhangi bir listeleme ücreti ödemeden bu platformda satışa çıkarabilecekler.

WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?

2 dolardan 5 dolara çıktı

Binance’in 2019 yılında satın aldığı WazirX, günlük 350 milyon dolarlık hacmiyle ülkesinin en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi. CoinGecko verilerine göre borsanın günlük hacmi, bu yılın ilk çeyreğinde 14 milyon ile 141 milyon dolar arasında değişiyordu.

WazirX CEO’su Nischal Shetty, bunun Hindistan’daki bir kripto para borsasının bir gün içinde tek başına elde ettiği en büyük hacim olduğunu söyledi. CoinDesk’in haberine göre borsanın 1.8 milyon kullanıcısı var.

Şirket, maksimum arzı 1 milyar olan WRX adlı bir token geliştirdi. Borsada pratik amaçlarla kullanılabilen token, 24 saatte 2,39 dolardan 5,80 dolara yükseldi. WRX, geçen hafta 0,52 dolardı.

WazirX (WRX) Coin Nedir? WRX coinler neden bedava veriliyor?

Borsaya “çılgın” yük binmeye başladı

Ülkedeki yatırımcılar, kripto para işlemlerinin yasaklanmasından endişelenirken hükümet henüz bu yönde bir adım atmadı ve sektör hakkında araştırma yapmayı sürdürüyor. Hindistan İnternet ve Mobil Derneği (IAMAI) üyesi Sohail Merchant, kripto paraların ülkede “daha fazla kabul görmeye ve tanınmaya” başlamış olabileceğini düşünüyor.

WazirX CEO’su, olası bir yasağa “Hindistan kripto para istiyor” sloganı ile karşı çıkıyor. Fakat yerel pazarın büyümesi, borsanın altyapısını zorlamaya başladı. 4 Nisan akşamı, o ana dek daha önce hiç olmadığı kadar fazla trafik alan borsa, teknik sorunlar yaşadı.

Borsa yönetimi, bu sorunları çözebilmek adına bugün yarım saatlik bir bakım çalışması yapılacağını duyurdu. Mobil uygulamadaki ve web sitesindeki sorunlar, bakım sonrası devam etti. Shetty, “Siz ne kadar hazırlanırsanız hazırlanın, sistemin üstüne bazen çılgın miktarlarda yük biniyor.” dedi.

WRX Coin Yorum

WazirX coin, 2018’de piyasaya sürülen WazirX, ortalama uygulama puanı 4.6 olan 400.000’den fazla kullanıcıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen kripto para birimi borsası olduğunu iddia ediyor

WazirX özellikle Binance ile olan bağlantısı sayesinde büyük ilgi sürüyor. Ancak staking özelliğinin olmaması da eleştirilen bir özellik olarak nitelendiriliyor. Çoğu yatırımcı WRX coin’in değerinin çok altında işlem gördüğünü düşünürken bazı yatırımcılar WRX coin’in büyük bir yükseliş ivmesi yakalayamayacağını düşünüyor.

Bunların yanında grafiklere bakıldığında aslında WazirX coin’in aslında çok volatil bir tabloya sahip olmadığı dolayısıyla yatırımcıların şu an için temkinli oldukları anlaşılıyor. Yatırımcı yaklaşımları tarihsel verilerin gözden geçirilmesi ile daha net anlaşılabilir.

Tüm yorumlara rağmen WazirX aniden değerlendi fakat borsa bu anlık yüklenmeyi kaldıramadı!

WazirX Coin Nasıl Alınır?

WazirX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Binance’in bir diğer kripto para ve borsa projesi olarakta bilinir. Binance sitesinden direkt erişim alıp bilgilerinizi o borsaya da aktara bilirsiniz. Site üzerinde bir çok kripto para birimi ve döviz birimleri desteklenmektedir. Türk lirası desteği bulunmakta fakat henüz EFT ve Havale işlemlerine açık değil. Kullanım ara yüzü oldukça basit ve hızlıdır. Bitcoin, USDT ve Hindistan Rupi’si çiftlerinde onlarca kripto para ile paritesi bulunuyor.

WazirX, BitTorrent, WINk, Tether, XRP, Bitcoin, Enjin Coin…

WRX coinler neden bedava veriliyor?

WRX, WazirX borsasının çıkardığı bir kripto para. WRX coin, 1 milyar adet arz limitine sahip ve zamanla üretilerek bu sınıra ulaşacak. Kripto para kullanım alanı genişledikçe değeri ve likiditesinin de önemli ölçüde artması beklenebilir.

WRX coin şu an WazirX borsasına üye olmada ve referans ödül programı çerçevesinde veriliyor.

Borsa bu soruya şöyle devam cevap veriyor: “Güveninizi kazanmanın ilk adımı, sizi WazirX’i geliştirme sürecine katmaktan geçiyor. Erken katılmanız ve WazirX başarısının bir parçası olduğunuz için sizi ödüllendirmek istiyoruz. Sağladığınız yardım için güçlü bir kullanıcı topluluğu oluşturmayı ve kullanıcı topluluğumuzu buna göre ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Bu aynı zamanda zenginliği biriktirmek yerine paylaşmak için kripto ve blok zinciri ahlakına sadık kalmamıza yardımcı oluyor.”

WazirX, bir ICO düzenlemek yerine WRX coinleri borsa kullanıcıları ve katılımcılara ödül olarak ve çeşitli programlar aracılığı ile sunma yolunu seçti. Yani WRX coinin ilk sahipleri de kendi topluluğu oluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.