Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!

Son zamanların en çok konuşulan şirketlerden biri Wayfair oldu. WAYFAIR, inanılmaz bir suçlama ile gündeme geldi. Twitter ve Reddit’te Wayfair ‘in kaçırılan çocukların ticaretini yaptığı iddia edildi. ABD'li alışveriş sitesi Wayfair ile ilgili şifreli mesajlarla çocuk satışı yapıldığı iddiaları dünya gündeminin ilk sıralarına yerleşmiş durumda. Söz konusu ilanlarda ise Türkiye detayı dikkati çekti. Sami Değirmencioğlu kimdir? Wayfair nedir? Ayrıntılar haberimizde...
Takip et
Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mobilya ve ev eşyaları satan e-ticaret şirketi WAYFAIR, inanılmaz bir suçlama ile gündeme geldi. Twitter ve Reddit’te Wayfair ‘in kaçırılan çocukların ticaretini yaptığı iddia edildi.. İddialar komplo teorileri mi yoksa gerçek mi? Şuan için bilinmiyor. Amerika Obama ve Hilary Clinton’ın adının karıştığı bir Pizza Gate olayı akıllara geldi.

YETKİLİLER NE DEDİ?

Newsweek’e konuşan Wayfair yetkilileri ürünlerin bu kadar pahalı olması söz konusu isimlerin verilmesine dair iddialar hakkında “Tabii ki, bu iddialar gerçek değil. Söz konusu ürünler, doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır. Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını kabul etti.

Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sunmak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdık.” açıklamasını yaptı.

SOSYAL MEDYA NE DEDİ?

Sosyal medya kullanıcıları ise konuyla ilgili kararlı Reddit’te bir kullanıcı”Peki, kızlardan sonra adlandırılan bu ürünlerin SKU #’ına bakarsanız, görüntünün sansürsüz bir arama motorunda ( yandex gibi) bikinili çocukların resimlerini gösterir. Bu ne? ” sorularını sordu.

Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!  Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı! Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!

Wayfair nedir?

Wayfair Inc. mobilya ve ev eşyaları satan bir Amerikan e-ticaret şirketidir. Eskiden CSN Mağazaları olarak bilinen şirket 2002 yılında kuruldu. Dijital platformları 11.000'den fazla global tedarikçiden 14 milyon ürün sunuyor. Çevrimiçi şirketin merkezi Boston, Massachusetts'te bulunmaktadır. Wayfair'in Amerika Birleşik Devletleri'nin yanı sıra Kanada , Almanya , İrlanda ve Birleşik Krallık'ta ofisleri ve depoları bulunmaktadır.

Wayfair beş markalı perakende web sitesi işletmektedir: ana Wayfair sitesi, Joss & Main, AllModern, Birch Lane ve Perigold.

Wayfair'deki iğrenç ilanda Türkiye detayı

ABD'li e ticaret devi Wayfair sistematik bir şifreleme ile kayıp ilanı verilen çocukları sattığı iddiası ile gündeme geldi.

Verilen örnekler ise söz konusu olayın yeni bir pedofili skandalı olduğu görüşünü kuvvetlendiriyor.

Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor?

Şirketin ilanlarında 1 liralık bir ürün akılalmaz biçimde çoko büyük meblağlara satışa konuluyor. Söz konusu ürünün ismi taratıldığında ise bu isim kayıp ilanı verilen bir çocuğun ismi ile aynı olduğu dikkati çekiyor.

Söz konusu şifreleme mantığı ile bakıldığına onlarca örneğin olduğu gözlerden kaçmıyor.

Söz konusu ilanlardaki Türkiye detayı da gözlerden kaçmadı.

Verilen ilanlarda birisi bir Türk halısına ait. İlan kodunda ise dikkat çeken kelime ya da şifre 'Kind Kinsela' ismi. ufak bir araştırma yapıldığında 14 yaşında Maggie Kinsela isimli bir çocuğn 2020 yılının Nisan ayında Virginia'da kaybılduğu ortaya çıkıyor.

Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!

Sami Değirmencoğlu kimdir?

10 Temmuz 2020 Günü Amerika’yı sarsan Wayfair skandalının ardında Türkiye’deki önemli alışveriş sitelerinden Trendyol’daki yüksek bedelli ürünleriyle
şüpheleri üstüne çeken ve sosyal medyada araştırılmaya başlanan Sami Değirmencioğlu kimdir? Amerika’da yüksek bedelli ürünlere kodlanan ürünlerle
çocuk ticareti yaptığı öne sürülen Wayfair skandalının ardından sosyal medya kullanıcıları Türkiye’deki durumları da sorgulamaya başladı. Sosyal medyada kısa sürede dikkat çeken olayın ardından yüksek fiyatlı ürünleri kaldırılan Sami Değirmencioğlu kimdir? Değirmencioğlu Giyim ismiyle uçuk fiyatlı ürünleri
satmasının altında yatan olay ne? İşte, detaylar….

Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!

SAMİ DEĞİRMENCİOĞLU KİMDİR?

Sami Değirmencioğlu, sosyal medyayı kasıp kavuran Wayfair skandalının ardından Trendyol’daki yüksek bedelli ürünlerinin gündem olup kaldırılmasının ardından  internet üzerinde araştırılmaya başlandı. Denizli’deki Değirmencioğlu Giyim ve Konfeksiyon Dükkânı’nın sahibi olan Sami Değirmencioğlu ürünleri sosyal medyada fiyatlarıyla gündem gelmesinin ardından alışveriş sitesinden kaldırıldı.

Olaydan önceki akşam 22.00'da haberdar olduklarını dile getiren Değirmencioğlu, süreci şöyle anlattı: "Mart ayının sonunda Trendyol'a başvurduk ve mağaza açma hakkı kazandık. Ardından bir çalışanımıza fiyatlandırma yapması için görev verdik. Ancak çalışan fiyatlandırmada hata yaptı. Fiyatları hemen düzelttik ama onay sürecine girdik. O süreç bitmeden Trendyol'daki sayfamızın kapandığını gördük. Denizli'de 1949'dan beri faaliyet gösteriyoruz. 3. Kuşak olarak 3 kardeş bu firmayı yönetiyoruz..."

"BU NASIL LEKEDİR AKLIMIZ ALMIYOR"

"Sadece giyim değil mefruşat, müteahhitlik, nişanlık-gelinlik alanında da üretim yapıyoruz. İç piyasa çalışıyoruz. Esnafız ve her işlemimiz kayıtlı. Bulunduğumuz yerde herkes bizi bilir, tanır. 3 kardeşiz ve hepimizin evladı var. Böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmak nasıl bir şey anlatamam. Bir başkasının çocuğuna bunu yaşatmak aklımızın ucundan geçmez. Bu nasıl bir lekedir aklımız almıyor." Kara para aklama ya da rüşvet iddialarıyla ilgili olarak da Değirmencioğlu, "Bunlar rakamsal işler. Hesaplarımız açık diledikleri zaman hepsini inceleyebilirler. Ama çocuk tacirliğiyle suçlanmak çok ağır. Bunu nasıl atlatacağız bilemiyorum" dedi.

TRENDYOL AÇIKLAMA

Wayfair tüyler ürperten Türkiye detayı ve kaldırılan Wayfair reklamı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.