WAP ne demek? Cardi B ile anılan WAP kelimesinin anlamı ne?

Dünya çapında tanınan ve TikTok platformuyla kullanıcıların yeni bir akım haline getirdiği WAP ne demek Cardi B sorusuyla araştırılıyor. Cardi B ve Megan Thee Stallion Ağustos ayı başlarında çok konuşulan şarkıları WAP’ı yayınladı. ABD'deki Ulusal Cinsel İstismar Merkezi (NCOSE), 2021 Grammy Ödülleri'ni eleştirdi ve özellikle Cardi B ile Megan Thee Stallion'ın direk dansı performansını hedef aldı.
Takip et
WAP ne demek? Cardi B ile anılan WAP kelimesinin anlamı ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TikTok başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda yeni akım haline gelen şarkı tepki toplamaya devam ediyor.

Cinsel içerikli videosu ve 18 yaşından küçükler için sakıncalı olabilecek şarkı sözleriyle çok konuşulsa da, birçok kişinin kafasını meşgul eden bir soru var. Peki, WAP ne demek?

WAP ne demek Cardi B?

“WAP” (“Wet-Ass Pussy”nin akronimi) Amerikalı rapçiler Cardi B ve Megan Thee Stallion tarafından kaydedilen ve single olarak yayımlanan şarkı. 7 Ağustos 2020’de Atlantic Records tarafından Cardi’nin yayımlanacak albümünün baş single’ı olarak piyasaya sürüldü.

Şarkının klibini Colin Tilley yönetti. Şarkı 2020’nin Temmuz ayında West Hollywood, Kaliforniya’da çekildi. Cardi, klibin setinde yer alan herkesin test olabilmesi için 100.000 dolardan fazla harcandığının belirtti.

Yayımlandığı ilk gün 26 milyondan fazla izlenerek, YouTube’da bir günde en çok izlenen kadın düeti oldu. Klip ayrıca, YouTube üzerinde ilk haftasında 55 milyon izlenerek 6ix9ine’nın “Gooba” parçasını geride bıraktı ve ABD’de bir haftada en çok izlenen müzik videosu rekorunu kırdı.

WAP ne demek? Cardi B ile anılan WAP kelimesinin anlamı ne?

Cardi B, Hot97’ye yaptığı açıklamada şarkıdaki müstehcen havayı yumuşatmanın zorlu olduğunu söyleyerek “Bu şarkının sözlerini temizlemek benim için zor oldu” dedi. WAP, popüler kültürde ve argoda birkaç anlamda kullanılıyor.

Ama bu şarkıda söz edilen WAP, İngilizce üç kelimenin baş harflerinden oluşuyor.

Wet (Islak),

Ass (Popo)

Pussy (Argoda kadın cinsel organı.

Argodaki anlamlarının yanı sıra Wap insaların kablolu internete kablosuz erişimini sağlayan bir cihaz olan Wireless Access Point’in de kısaltması olabilir.

Urban Dictionary’e göre WAP, silah anlamına geliyor. Argodaki anlamlarının yanı sıra Wap insaların kablolu internete kablosuz erişimini sağlayan bir cihaz olan Wireless Access Point’in de kısaltması olabilir.

Bu nedenle WAP sözcüğünü kullanacaklara tavsiye edilen, kullandıkları yere ve kişiye dikkat etmeleri. Cardi B ve Megan Thee Stallion’un şarkısı birçok kişi tarafından övgü alsa da,  muhafazakar gruplar tarafından da hoşnutsuzlukla karşılandı.

Duyulan hoşnutsuzluğun bir örneği ABD’de Cumhuriyetçi Kongre Adayı James P. Bradley’den geldi. Bradley şarkıyla ilgili bir tweet atarak “Cardi B ve Megan Thee Stallion, Tanrı inancı ve güçlü bir baba figürü olmadan büyüdüğünde olan şeydir. Yeni şarkıları WAP’ı yanlışlıkla duyduğumda kulaklarıma kutsal su dökmek istedim. Eğer rol modelleri buysa, gelecekteki kızlar için üzülüyorum” demişti.

Bradley’in bu çıkışına Metro.co.uk’den Emma Kelly ise “Onların öfkesi, zaten bildiğimiz bir şeyi kanıtlıyor. Toplumumuz cinselliğiyle barışık kadınlardan, özellikle de cinsel olarak kendine güvenen siyah kadınlardan nefret ediyor” sözleriyle yanıt verdi.

Cardi B’nin Grammy Ödülleri Müstehcen Sahne Gösterisi İçin BU HABERE BAKINIZ

WAP ne demek? Cardi B ile anılan WAP kelimesinin anlamı ne?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.