Wacom’dan Giriş Seviye Tasarımcı Tableti!

Wacom, yeni kalemli tableti Cintiq 22'yi piyasaya sürdü. Yeni tablet özellikle öğrencilere hitap ediyor.

Bu yılın başında 649 dolar fiyatıyla Cintiq 16’yı piyasaya süren Wacom, giriş seviyesi tabletinin Cintiq 22 isimli büyük sürümünü satışa sundu. Tablet, 1920 x 1080 çözünürlükte ve 21.5 inç ekrana sahip. Çizimler için geliştirilen ekranı ve kalemiyle de dikkat çekiyor. Yeni tablet, Mac veya Windows bilgisayarlara HDMI ve USB 2.0 kablolarıyla bağlanabiliyor.


Cintiq 22, aynı özelliklere sahip Cintiq 16’nın daha büyük bir sürümü olmasına rağmen, 1200 dolarlık fiyatıyla iki katı daha pahalı. Wacom’un önceki kalemli tabletlerine kıyasla Cintiq 16, şirketin bugüne kadarki en uygun fiyatlı ve ulaşılabilir cihazıydı. Ancak, ekran boyutunu büyütmek isteyen kullanıcılar Cintiq 22 için yüksek bir fiyat ödemek zorunda kaldılar. Cintiq 22 ayarlanabilir stand ile beraber satışa sunuluyor. Stand, çizim için konfor sağlıyor. Bunun yanında, Wacom’un en yeni kalemi olan Pro Pen 2, 8,192 basınç hassasiyetiyle ve şarj edilmesi gerekmeyen yapısıyla geldi. Cintiq 22’nin Bluetooth klavyesi ise harici olarak ödenecek 100 dolar fiyatla müşterilere ulaştırılıyor.

GENÇ TASARIMCILARA HİTAP EDİYOR

Cintiq ve Cintiq Pro serileri arasında büyük farklar var. Cintiq serisi, Cintiq Pro serisine geçmeden önce öğrenciler ve yeni tasarımcılar için üretiliyor. Cintiq Pro serisi ise, animasyon çalışmaları ve kurumsal kullanımlar için tavsiye ediliyor. Dolayısıyla piyasaya sürülen Cintiq 22, genç tasarımcılar ve yaratıcı öğrenciler için hala sağlam bir seçenek.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı