Volvo’da çip bulamayınca fabrikalarda üretimi durdurdu!

Volvo, çip ve parça tedarik problemleri sebebiyle Çin’de ve ABD’de bulunan tesislerinde imalatı geçici olarak durdurma kararı aldı.
Takip et
Volvo’da çip bulamayınca fabrikalarda üretimi durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle zor vaziyette kalan araba üreticileri, şu sıralar çip tedarik problemiyle boğuşuyor.

Başta ABD, Çin ve Japonya’da imalat yapan markalar olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde otomotiv üretimlerinde yetersiz çip tedariki sebebiyle kesintiler meydana geliyor.

Şuana kadar birçok marka, Türkiye de dahil birçok ülkede zaman zaman imalat sıkıntısı yaşıyor. Bu üreticilere artık Volvo da eklendi.

VOLVO ÜRETİMİ DURDURUYOR

Yeni tanıttığı modellerle 2021 senesine hızlı bir başlangıç yapan İsveçli üretici, ABD ve Çin’deki fabrikalarında imalatı durdurma kararı aldığını açıkladı.

Volvo’dan konuyla alakalı yapulan açıklamada, “Çip tedarik probleminin ikinci çeyrekte çok daha büyük bir soruna yol açacağına inanıyoruz. Bu nedenle problemin etkisini azaltmak ismine imalatı durdurma kararı aldık.” ifadeleri kullanıldı.

Bu vaziyetin Volvo’yu nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Öte yandan pek çok üretici, bu imalat durdurma kararlarının ortalama 2 milyar dolar büyüklüğünde etkileri olacağını tahmin ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.