Volvo 2020 yılında Android Automotive OS ile satış yapacak

Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve ilk kez Volvo’nun elektrikli aracı Polestar 2’de kullanılacak olan ‘Android Automotive OS’ büyük işler başaracak. Volvo’nun elektrikli aracının içerisindeki 11 inç ekranda yer alacak Android Automotive OS ile araç üzerindeki kontrolünüzü sağlayacaksınız.


Volvo 2020 yılında Android Automotive OS ile satış yapacak

İsveç tankı olarak adlandırılan otomobil markası Volvo’nun 2020 hedefleri arasında tamamen elektrikli otomobil üretimi yapmak var. Şuanda hiçbir modeli elektrikli olmayan ve bu konuda bir sızıntı haberi bile olmayan Volvo’nun yeni bir elektrikli model üzerinde çalıştığı söyleniyor. Android Automotive OS bundan önce hiçbir marka yada modelde olmadı çünkü Google bu işletim sistemini daha yeni görücüye çıkardı. İlk kez Volvo’nun Polestar 2 modelinde kullanılacak Android Automotive OS’un başarısını hepimiz çok merak ediyoruz. Bahsi geçen Google girişimi eğlence, kontrol ve bilgi için kullanılacak.

AKILLI TELEFON İLE ARAÇ BİRLEŞECEK

Bundan önce Google’ın destek verdiği markalarda Android işletim sistemli araçlarda, Android ekranı araç ekranına yansıyordu. Şimdi ise durum değişti çünkü işin içine yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi teknolojiler girdi. Android Automotive OS ile araç ve akıllı telefonlarınız bir olacak. Birçok araç işlevine erişim sağlayacak olan bu sistem araç üzerinde benzersiz bir çalışma düzenine sahip olacak. Bu sistemi ilk kullanan marka ise Volvo olacak ki Google şuanda başka bir marka ile çalışma yapmadı.

VOLVO DOKUNMATİK EKRANLA HİZMET VERECEK

Android Automotive OS avantajı ile gelecek olan Volvo Polestar 2 modelinde 11 inç boyutunda dokunmatik bir ekran olacak. 11 inçlik dokunmatik ekranda hem akıllı telefonların hem de aracın şarj süresi yazacak. Bunun haricinde kapıları kilitleyip açabilecek, uygulama indirebilecek ve aynı zamanda birçok araç kontrolünü yapabilecekler. Volvo’nun elektrikli aracında, Android Automotive OS ayrıcalığı ile eşleştirilmiş akıllı telefonlar ile araca yaklaşıldığında kapılar otomatik olarak açılacak.

 

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin satışlarını artıracak Redmi 7A ikinci yarıda tanıtılacak

Xiaomi’nin satışlarını artıracak Redmi 7A ikinci yarıda tanıtılacak

Xiaomi'nin satışlarını artıracak olan yeni akıllı telefon model Redmi 7A hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Yılın ikinci yarısında piyasaya çıkması beklenen telefonda maliyet dolayısıyla parmak izi okuyucusu olmayacak. Telefonun en büyük artısı yapay zekalı kamerası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.