Volkswagen artık sadece otomatik vites üretecek!

Alman araba üreticisi Volkswagen manueli tamamen bırakıyor. Otomotiv devi artık yalnızca otomatik şanzımanına yer verecek.
Takip et
Volkswagen artık sadece otomatik vites üretecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alman araba üreticisi Volkswagen (VW), otomobillerinde manuel şanzıman kullanmamaya başlandığını duyurdu. VW, Passat ve Tiguan modellerinde artık yalnızca otomatik şanzımanın yer alacağını açıkladı.

Kullanıcı ve çevre odaklı arabalara yönelen Volkswagen, aldığı radikal kararı duyurdu. Volkswagen önce içten yanmalı motorları arkasında bırakmaya hazırlanıyor.

Auto, Motor und Sport tarafından yayımlanan haberde Alman araba üreticisi yeni Tiguan’da manuel vites seçeneği tamamen bitecek. Otomotiv devinin bu kararı almasının sebebinin imalat maliyetlerinden tasarruf sağlanması olduğu söyleniyor.

2023’TEN İTİBAREN PİYASAYA SÜRÜLECEK

Manuel şanzımanların geliştirilmesini durdurarak maliyetlerden tasarruf etmek isteyen Volkswagen, 2023’ten itibaren piyasaya sürülecek olan kompakt SUV modeli 3.nesil Tiguan ile beraber manuel şanzıman imalatına son verecek.

Öbür Volkswagen modelleri ise manuel şanzımana model değişikliğinin bir parçası olarak kademeli olarak veda edecek. 2030 senesinden itibaren Çin, ABD ve Avrupa’nın büyük pazarlarında manuel şanzımanlı bir Volkswagen modeli olmayacağı tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.