Vodafone Park Saldırısının Şehitleri Anılıyor

10 Aralık 2016'da Dolmabahçe'de yer alan Vodafone Park civarında meydana gelen patlamada 47 kişi şehit olmuştu. Patlamanın yıl dönümünde şehit olanlar anılıyor.

İstanbul’da 10 Aralık 2016’da Dolmabahçe’de bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında gerçekleştirilen iki ayrı terör saldırısında 40’ı polis 47 kişi şehit düştü, 166 kişi de yaralandı. İstanbul’un birçok bölgesinden duyulan patlama anı Üsküdar sahilde gitar çalan gençlerin kamerasına yansımıştı. Bütün Türkiye’yi yasa boğan saldırıların 3. yıldönümünde şehit olanlar anıldı.

Bugün Dolmabahçe’de Vodafone Arena Stadı yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırılarının 3. yıldönümü… 10 Aralık 2016’da gerçekleşen terör saldırılarında 40’ı polis 47 kişi şehit düştü, 166 kişi de yaralandı.

Saldırılara ilişkin ortaya çıkan görüntülerde Üsküdar sahilinde iki gencin gitar çalarken patlama anı görüntülenmiş ve hafızalara bu şekilde kazınmıştı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan saldırılarda şehit olanlar her zaman olduğu gibi saldırılarının 3. sene dönümünde de unutulmadı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medyadan video paylaştı.

#10Aralık2016 İstanbul Beşiktaş..

Unutmadık, unutmayacağız.

Saygı ve rahmetle anıyoruz.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Emniyet Genel Müdürlüğü, 3 sene önce Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının sonrasında Vodafone Park yakınında terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırının 3’üncü sene dönümünde Twitter hesabından video paylaştı. ’10 Aralık 2016 İstanbul Beşiktaş. Unutmadık, unutmayacağız. Saygı ve rahmetle anıyoruz’ notu ile paylaşılan videoda, çevik kuvvet polislerinin eğitim esnasında şehit düşen meslektaşlarının tek tek adlarını okuması yer aldı. Görüntüde, saldırıda şehit düşen polislerin fotoğrafları da yer aldı.

#10Aralık2016 İstanbul Beşiktaş..

Unutmadık, unutmayacağız.

Saygı ve rahmetle anıyoruz.

“BUGÜN SİYAH!”

Beşiktaş, yaptığı paylaşımda “Sizleri unutmadık, unutmayacağız… Tarih 10 Aralık 2016, bugün siyah! Şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sizleri unutmadık, unutmayacağız…

Tarih 10 Aralık 2016, bugün siyah!

Şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı