Visa Haberi Sonrası Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Tırmanışa Geçti!

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi. Visa, kendi ödeme ağında USD Coin (USDC) ile işlem yapılabileceğini açıkladı. USDC ile yapılacak transferlerin Ethereum üstünden işlem göreceği belirtildi. Bitcoin ve altcoin fiyatları, haber sonrası yükselişe geçti.
Takip et
Visa Haberi Sonrası Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Tırmanışa Geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

Reuters’a göre Visa, ödeme ve kripto para platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi. USD Coin (USDC), değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin kripto para birimidir.

Visa’nın hamlesi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri ateşledi.

Tesla CEO’su Elon Musk geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin (BTC) ile satın alabileceğini ve bunun kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söylemişti.

Visa’dan Cuy Sheffield, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerden dijital para birimlerine erişebilmek, bunları tutabilmek ve kullanabilmek için artan bir talep görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Dolaylı değil doğrudan ödeme

Kripto para kullanıcıları, Crypto.com Visa gibi kartlarla ödeme yaptıklarında bu ödeme kripto paradan itibari paraya dönüştürülüyor. Dönüşüm işlemi, Visa ağında kripto para kullanmayı zorlaştırıyor.

Visa, Ethereum blockchainini kullanarak dönüşüm sürecini ortadan kaldıracak ve işlemin itibari paraya dönüşmeden, kripto para ile tamamlanmasını sağlayacak. Crypto.com’un yanında Anchorage ile birlikte çalışan Visa, Ethereum ağındaki ilk USDC işlemini bu ay gerçekleştirdi.

Kripto para fiyatları yükselişe geçti

Bitcoin, Visa haberi duyulmadan önce 56.215 dolardan alınıp satılıyordu. Coinbase verilerine göre fiyat, haberden sonraki ilk bir saat içerisinde 58.191 dolara kadar yükseldi. Visa’nın teknolojisinden faydalandığı Ethereum (ETH) fiyatı ise 1.710 dolardan 1.765 dolara çıktı.

CoinGecko verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 1.85 trilyon dolar, Bitcoin dominansı ise %58,2 düzeyinde.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.