Vezirköprü’de kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin için ekipler seferber oldu

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 2 gün önce babaannesinin evinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz için AFAD ve Jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgede, yüksek teknoloji Drone, helikopter ve izci köpeklerde kullanılıyor.


Vezirköprü’de kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin için ekipler seferber oldu

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 2 gün önce kaybolan ve halen ekiplerin aramak için seferber olduğu Ecrin Kurnaz hakkında iyi bir haber bekleniyor. 2 gün önce en son evinin önünde oyun oynarken görülen ve sonrasında haber alınmayan Ecrin Kurnaz, Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından 2 gündür aranıyor. Hem ilçede, hem de evin olduğu bölgelerdeki yerleşim alanları didik didik edildi fakat en ufak bir ipucu bulunamadı.

DRONE İLE ARAMA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

AFAD ekipleri olay yerine tam teçhizatlı bir şekilde giderek arama ve kurtarma çalışmalarına başladı. Arama çalışmalarının ormana kadar ilerlemesi durumunda devreye üstün teknoloji ürünü Drone’lar girdi. AFAD ekipleri havadan ve karadan tüm imkanları seferber ederken, Jandarma’da çalışmalara destek oluyor. Çalışmalara 4 izci köpekte katıldı ve koku üzerinden arama kurtarma çalışmaları da sürüyor. Jandarma ise gerek gördüğü taktirde arama ve kurtarma çalışmalarına helikopter ile destek veriyor.

ANNESİ HASTANEYE GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Komşuların açıklamasına göre 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz’a kaybolduğu gün babaannesi bakıyordu. Annesi ve babası hastaneye giden Ecrin Kurnaz ile ilgili olarak en ufak bir ipucu için ekipler sabah ve akşam çalışmalarını sürdürüyor. Emniyet ekipler, çocuğun kaçırılma ihtimali üzerinde duruyor. Ormanlık alanda ve engebeli arazilerde ekiplerin zorlu çalışması devam ediyor. Ecrin Kurnaz ile ilgili en ufak gelişmede sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.