adplus-dvertising

Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi!

Hükümet, Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması için harekete geçti. 31 Aralık 2022 tarihine kadar olan vergi borcu ve SGK borçları yapılandırılacak.
Takip et
Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhuriyet tarihinin en büyük Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması için hazırlıklar başladı. 31 Aralık 2022’ye kadar oluşan vergi ve SGK borçları yapılandırma kapsamına alınacak. Borçlar uzun vadelere bölünecek ve borçluların rahat ödemesine imkan tanınacak.

Yapılandırmaya ilişkin detaylar önümüzdeki Bakanlar Kurulu’nda ele alınacak.

VERGİ, SGK, TRAFİK CEZASI, BELEDİYE BORCU, MATRAH ARTIRIMI…

vergi, sigorta primi (SGK ve Bağ-Kur), idari para cezaları, trafik cezaları gibi borçlar yapılandırmaya dahil edilecek. Şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı da tanınacak. Belediyelere olan emlak vergisi borçları, elektrik, su ve öğrenim kredisi borçları da yapılandırma içine alınacak.

FAİZLER BÜYÜK ORANDA SİLİNECEK

Taksitli ödeme seçeneklerinin yanında ana para borçlarına işleyen faizlerin büyük kısmının silinmesi bekleniyor. Daha önce de yapılan yapılandırmalarda olduğu gibi 36 aya kadar vade yapılması beklentisi yükseldi. Belli periyotlarda yapılacak olan taksitlendirmeler borçluları zorlamadan ödeme imkanına kavuşturacak.

DÜŞÜK TUTARLI BORÇLAR KOMPLE SİLİNEBİLİR

Düşük tutarlı olan borçların ise komple silinmesi gündeme gelebilir.

KABİNEDE ELE ALINACAK

Yapılandırma paketi Pazartesi günü Kabine’de gündeme gelecek. Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detayları açıklaması beklenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.