Venezuela’da darbe girişimi önlendi!

Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı darbe girişiminde bulunmak için ülkeye girdiği tespit edilen 8 kişi gözaltına alındı.

Maduro, gözaltına alınanlar arasında 2 ABD’li güvenlik gücünün de olduğunu ifade etti. Venezuela askeri, darbe girişiminde bulunan 8 kişiyi yakalayarak sahil kıyısına dizdi. O dakikalar ise kayıt altına alınarak, basına servis edildi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Karakas’taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’te düzenlediği basın toplantısın da, kendisine darbe girişimde bulunmak üzere ülkeye giren 8 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Gözaltına alınanlar arasında 2 ABD’li güvenlik gücünün bulunduğunu söyleyen Maduro, ABD’nin ülkesini kana bulamak ve ‘askeri müdahaleye’ bahane bulmak için koronavirüs salgını dönemini kullandığını da ekledi. Venezuela askeri, darbe girişiminde bulunan 8 kişiyi yakalayarak sahil kıyısına dizdi. O dakikalar ise kayıt altına alınarak, basına servis edildi. Görüntüde 8 kişinin ellerinin kelepçi durumda yakalandığı görülüyor.

TELSİZ VE KİMLİKLERİ ELE GEÇİRİLDİ

Venezuela güvenlik kuvvetleri, ABD’li iki güvenliğinde aralarında bulunduğu 8 kişiye yaptığı operasyonda çok sayıda kimlik ve telsiz ele geçirildi.

Venezuela lideri Maduro’ya darbe girişiminde bulunan ve aralarında

‘TRUMP’IN GÜVENLİK BİRİMİNDE ÇALIŞIYORLAR’ İDDİASI

Venezuela medyasındaki habere göre Maduro, gözaltına alınan 2 ABD’linin Başkan Donald Trump’ın güvenlik biriminde çalışıyor. Söz konusu ABD’lilerin SilverCorp firmasına ait kartlarının bulunduğu söylendi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı