adplus-dvertising

Velilerin Dikkatine! Okul Kayıt Parası Vermek Zorunda Değilsiniz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılı için açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, velilerin para vermek istememesi durumunda 'kaydınızı yapmıyoruz' durumunun söz konusu olmadığını belitti.
Takip et
Velilerin Dikkatine! Okul Kayıt Parası Vermek Zorunda Değilsiniz
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda yeni eğitim öğretim yılı öncesi açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında, bağış adı altında para isteyen okullarla ilgili de bilgilendirmede bulundu.

Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, “Velilerimiz ‘vermek istemiyorum’ dediğinde ‘kaydınızı yapmıyoruz’ durumu söz konusu değil, yasal olarak bu mümkün değil. Bazen okulda iyileştirmeler için bağış talebi olabiliyor. Kayıt parası mevzuata aykırıdır. Veliler ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurabilirler. Kayıt parası soruşturmaları tamamlandı, ceza görevden alma çalışması sürüyor.” ifadelerini kullandı.

“NE GEREKİYORSA YAPARIZ”

Bakan Selçuk açıklamalarının devamında ise, “Tek bir velimiz okula kayıt olamıyorsa çözümü için ne gerekiyorsa yaparız. İlçe ve il milli eğitim müdürlükleri bu konuda masalar oluşturdu.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.