adplus-dvertising

Velilerden İlginç Protesto! Çocuklarını Okula Göndermediler

Denizli'nin Baklan ilçesinde velilerden ilginç protesto geldi. 4 yıl boyunca her dönem farklı öğretmen tarafından çocuklarının okutulmasından rahatsızlık duyan veliler, çocuklarını okula göndermeyerek protesto etti.
Takip et
Velilerden İlginç Protesto! Çocuklarını Okula Göndermediler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’nin Baklan ilçesinde velilerden ilginç protesto geldi. 4 yıl boyunca her dönem farklı öğretmen tarafından çocuklarının okutulmasından rahatsızlık duyan veliler, çocuklarını okula göndermeyerek protesto etti. Hadim ilk ve ortaokulunda meydana gelen protesto olayında veliler, ana sınıfından itibaren çocukların her dönem farklı öğretmen tarafından okutulmasından rahatsızlık duyarak protesto etme kararı aldı. Okullarına sürekli ücretli öğretmenlerin geldiğini ve gelen öğretmenlerin 1 dönem görev yapması velileri sinirlendirdi. Veliler Milli eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığa gerekli başvuruları yaptıklarını ancak yıllardır cevap alamadıklarını belirtti.

Velilerden İlginç Protesto! Çocuklarını Okula Göndermediler

Baklan ilçesi Hadim İlk ve Ortaokulunda yaşanan olayda veliler, ana sınıftan itibaren çocuklarının her dönem farklı bir öğretmen tarafından okutulduğunu öne sürüp durumu protesto etmek için bu dönem çocuklarını okula göndermemeye karar verdi. Veliler, okula gelen öğretmenlerin çoğunun ücretli öğretmenler olduğunu ve onlarında bir dönem görev yaptıktan sonra ayrıldıklarını, kadroluların ise dönem sonuna kadar tayin isteyip okuldan ayrıldıklarını iddia etti. Velilerden Ercan Şimşek verdiği röportajda şunları söyledi, “Bizim şu anda 4.sınıftaki öğrencilerimizin 8’inci öğretmeni her dönem çift öğretmenle geldik buraya kadar, şuanda sınıfta okuma yazma bilmeyen öğrencilerde var. Bunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de dilekçe yazdık. Yazdığımız halde hiçbir sonuç alamadık. Kaymakamlığa gittik ve sadece 1 kişi ile görüştü, toplu halde gittiğimiz halde biz Pazartesi’den bu yana öğrencilerimizi göndermiyoruz.”

Velilerden İlginç Protesto! Çocuklarını Okula Göndermediler

OKULA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI

Denizli Milli Eğitim Müdürü konu ile ilgili açıklamada bulundu. Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada, okula öğretmen ataması olmadığını ancak müdürlük olarak kadro fazlası öğretmenlerin görevlendirildiğini söyledi. Mehmet Oğuz ayrıca hafta içi itibari ile okula kadrolu öğretmen ataması yapıldığını da belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.