Vedat Muriç, Fenerbahçeli Olduğunu Böyle İspatladı

Adı Galatasaray ile de anılan ve bu takıma transfer olmak istediği yönünde dedikodular çıkan Vedat Muriç’in Fenerbahçe dergisinde özel fotoğrafları yayınlandı.

Fenerbahçe ve Galatasaray’ı karşı karsıya getiren Vedat Muriç hakkında sarı-kırmızılı takıma transfer olmak istediği yönünde dedikodular çıkmıştı. Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken yıldız golcü, çocukken üzerinde Fenerbahçe formasının olduğu özel fotoğraflarını gün yüzüne çıkardı.

FUTBOLA 8-9 YAŞLARINDA BAŞLADI

Transfer sezonunun en çok konuşulan isimlerinden biri olan Vedat Muriç, Fenerbahçe dergisine verdiği röportajda hayatını ve hedeflerini anlattı. Futbola 8-9 yaşlarında başladığını belirten yıldız futbolcu, “Savaştan sonra Kosova’da gençleri spora yönlendirme yönünde altyapıya önem verildi. O sırada Liria takımının altyapısında 8-9 yaşlarında başladım futbola. Evden uzaktı idman yaptığımız yer ama annem beni hep idmanlara gitmem için motive etti. 16 yaşında Kosova’da profesyonel oldum. 18 yaşımda Arnavutluk’un Teuta takımına transfer oldum. Orada da 2 sene geçirdim. Sonra Eskişehirspor’a denemeye çağrıldım. Bir hafta – 10 gün kamp yaptım. Sonra ‘Biz seni çağıracağız’ dediler. Giresunspor’dan teklif alınca orada başladım” ifadelerini kullandı.

“DEDEM SAYESİNDE FENERBAHÇELİ OLDUM”

“Annem sayesinde futbolcu, dedem sayesinde Fenerbahçeli oldum” diyen Vedat Muriç, sarı-lacivertli takımdaki hedefleri hakkında da “Fenerbahçe tarihine adımı altın harflerle yazdırmak istiyorum. İnşallah iyi bir başlangıç yapıp kariyerimin sonuna kadar Fenerbahçe’de kalmak istiyorum” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı