adplus-dvertising

Vatandaşlardan ‘ölüm kavşağı’nda düzenleme yapılması çağrısı

Çorum’da sık sık yaralamalı ve ölümlü kazaların meydana geldiği ve son olarak anne ile kızının öldüğü Buharaevler kavşağında düzenleme yapılması için basın açıklaması yapan vatandaşlar, yetkililere seslendi.
Takip et
Vatandaşlardan ‘ölüm kavşağı’nda düzenleme yapılması çağrısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çorum Çevre Yolu üstünde bulunan Buharaevler kavşağında yaşanan yaralamalı ve ölümlü kazaların engellenmesi için vatandaşlar, basın açıklaması yaptı. Geçen hafta yaşanan kazada annesi ve kardeşini kaybeden Cafer Kılıç, “Annem ve kardeşim trafik kazasında yaşamını yitirdi. Onların suçu yoktu. Buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz. Daha çok canlar yanacak. Başka kimsenin canının yanmaması için lüzumlu tedbirler alınsın” şeklinde konuştu.

Kazada babaannesini kaybeden Zafer Kılıç ise, “Burada düzenleme yapılmasını istiyoruz. Daha fazla canın yanmamasını istiyoruz. Bizim canımız yandı. Başka ailelerin canı yanmasın. Buraya alt geçit yahut üst geçit ne yapılması gerekiyorsa yapılsın” ifadelerini kullandı.

Ulukavak Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Kılıç ise, bölgede 150 bin insanın yaşadığını söyleyerek, “Çorum’un yarısıyız. Birbirimize sahip çıkmalıyız. Kimseler ölmesin. Bir can daha gitmesin. Amacımız şov yahut siyaset yapmak değil. Yarına kadar buradayız. Eylemimize devam edeceğiz. İnşallah yetkililer sesimizi duyar. Türkiye’nin hiçbir yerinde bu şekilde saçma ucube bir yol yok. Buraya Pazartesi günleri, pazar kuruluyor. O gün olsaydı belki facia olurdu. Bunun hesabını kim verebilecekti. Bir an önce burada çözüm bulunsun” dedi.

22 Temmuz’da Çorum’da freni boşalan vincin yayalara ve seyir halindeki bir araca çarpması sonucunda yaşanan kazada anne Satı Kılıç ve kızı Elif Güler yaşamını yitirmişti.

Vatandaşlardan ‘ölüm kavşağı’nda düzenleme yapılması çağrısı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.