adplus-dvertising

Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir

Kocaeli’de pazarcılık yapan Celil Özden, vatandaşların alışveriş yaparken nakit bulundurmamaları, post cihazı sormaları üstüne, kavun ve karpuz satışlarını havale ve EFT yolu ile yapıyor.
Takip et
Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de 20 senedir pazarcılık yapan Celil Özden, vatandaşların kredi kartı kullanmaları üstüne yeni bir taktik ortaya koydu. Yol üzerinde kavun ve karpuz satan Özden, vatandaşların yanlarında nakit bulundurmamaları ve alışveriş yaparken zorlanmalarından dolayı havale ve EFT yolu ile ücretleri alıyor. Post cihazı kullanmayan Özden, mobil üstünden transfer yoluyla ücretleri kesiyor. İlk kez bu uygulamaya şahit olan vatandaşlar ise hem şaşırıyor hem de yapılan kolaylıktan dolayı memnun oluyor.

Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir

Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir

“Vatandaşlar yanlarında nakit bulundurmadığı için kendilerine kolaylık olsun diyerek bu uygulamayı gerçekleştirdik”

20 senedir pazarcılık yaptığını belirten Celil Özden, “Halden özenle seçtiğimiz bu malları vatandaşlarımıza sunuyoruz. 3 aylık sezonda burada kavun ve karpuz satışı gerçekleştiriyoruz. Gelen müşterimiz kredi kartı geçip geçmediğini sordukları için biz de post makinesi kullanmak yerine bu şekilde bir uygulama gerçekleştirdik. Günümüz ekonomisi nedeniyle çoğu müşterimiz kredi kartı kullanıyor. Biz de EFT ve IBAN numarası uygulamasını kullanarak satış yapmayı tercih ettik, rağbette görüyor. Çoğu insan nakit veriyor fakat bu yaptığımız uygulamadan yararlanan müşterilerimiz de var. Vatandaşlar yanlarında nakit bulundurmadığı için kendilerine kolaylık olsun diyerek bu uygulamayı yaptık. Vatandaşlar da uygulamadan memnun, olumlu yorum yapıyor. Biz burada kaliteli ürün kullanarak müşterimizin memnuniyetini kazanmaya da çalışıyoruz. Daha önce bu uygulamayı düşünmüştüm fakat bu yıl yapmaya karar verdim, daha önce hiçbir yerde yapılmamış bir uygulama. Tamamen bir esnaflık fikri” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir

Vatandaşlar nakit taşımayınca karpuzcudan pratik fikir

“Fiyatların düşeceğini düşünmüyorum aksine daha da yükselir”

Fiyatlardan bahseden Özden, “Fiyatlarımız geçen senelere göre biraz yüksek o da yakıt fiyatlarından dolayı. Geçen sene Adana’dan buraya 6-7 TL’ye nakliyesi gelen karpuz bu yıl 25-30 bin TL civarında geliyor. Üretici bunu bedavaya verse bile halcinin 2-3 TL maliyeti oluyor. Halci burada karnını koyacak, eleman masrafını koyacak, ben de burada kârımı koyacağım. Bu sefer ne oluyor, maliyet ister istemez yükseliyor. Karpuzun ve kavunun fiyatı kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Örneğin şu an bende 6 TL’ye de karpuz var 8 TL’ye de karpuz var. Geçen yıl karpuzun fiyatı 3 TL’yi geçmedi. Bu yıl ithal karpuzlar 20 TL’den başladı. Geçen yıl kavunun kilosu 7 TL ile satışa başladı daha sonra 5 TL ve 3.5 TL’ye kadar düştü. Kavun’un kilosu ise şu an 13 TL. Fiyatların düşeceğini düşünmüyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.