Vatandaşlar, Konut Kredisi Faizini Düşüren Bankaya Koştu

Faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı ev alma hayalini ertelen vatandaşlar, faiz oranını 1,48 seviyelerine çeken bankaya akın etti.
Takip et
Vatandaşlar, Konut Kredisi Faizini Düşüren Bankaya Koştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son aylarda ekonomide yaşanan çalkantılı süreç sonrası kredi faiz oranlarındaki artış, ev alma hayali kuran vatandaşları vurdu. Gözünü kulağını bankalardan gelecek faiz indirimi haberlerine çeviren vatandaşın beklediği adımı Akbank attı. Faiz oranını 1,48 seviyelerine çeken banka, vatandaştan beklediği ilgiyi gördü.

Türk ekonomisinin yapı taşı olarak nitelendirilen inşaat sektörü, önlenemez bir yükseliş seyrine giren konu kredisi faiz oranları nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Birçok firma ellerindeki konutları satmak için kampanyalar düzenlese de pek işe yaramadı. Bankaların faiz oranlarını düşürmesini bekleyen ve hükümet yetkililerine de bu yönde adımlar atması çağrısında bulunan inşaat firmaları, Akbank’ın kendi inisiyatifinde faiz indirimine gitmesi ile bir nebze olsun rahat nefes aldı. Bu bankanın attığı adımın tek başına yeterli olmadığını düşünen inşaat firmaları, diğer bankaların da elini taşın altına koymasını bekliyor.

VATANDAŞLAR ŞUBELERE AKIN ETTİ

Akbank tarafından yapılan faiz indirimi, vatandaş kanadında da anında karşılığını buldu. Ev alma hayali kuran birçok kişi, faiz indirimi sonrası bu bankanın şubelerine giderek konu hakkında bilgi aldı. Vatandaşın ilgisinden ziyadesiyle memnun olan banka yönetimi, yıl sonuna doğru konut kredisi faiz oranlarını daha da aşağıya çekmeyi amaçlıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.