Vatandaşlar, Araçlarının Anahtarını Belediye Başkanına Verdi

Samsun’un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra koltuğa oturan ve önceki belediyenin bıraktığı borçlardan dolayı gelen hacizlerle boğuşan belediye başkanına, vatandaşlardan destek geldi.
Takip et
Vatandaşlar, Araçlarının Anahtarını Belediye Başkanına Verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koltuğa oturduğu ilk gün 687 bin liralık hacizle karşılaşan CHP’li Belediye Başkanı Cemil Deveci, belediyenin 40 milyon liralık borcuna karşılık makam aracı da dahil olmak üzere toplam 6 aracın haczedilmesi karşısında neye uğradığını şaşırdı.

“ÇOK GÜZEL CEVAP VERDİNİZ”

Belediyeyi içine düştüğü durumdan kurtarmak için olanca gücüyle çalışan Başkan Deveci’ya vatandaşlardan destek geldi. Belediye binası önünde toplanan vatandaşlar, araçlarının anahtarlarını Deveci’nin eline tutuşturarak “Yanındayız” mesajı verdi. Vatandaşların bu davranışı karşısında duygulandığı gözlenen Deveci, “Devletin halkın araçlarını haczetmesine çok güzel cevap verdiniz” diyerek anahtarları sahiplerine geri teslim etti.

“VERDİĞİNİZ VERGİNİN HESABINI SORMALIYIZ”

Belediye önünde toplanan vatandaşlara bir konuşma yapan Başkan Deveci, “Niye geldiğinizi biliyorum.Ben sizi davet etmemiştim. Ne söz verdiysem hepsini yapacağım. Problem beklediğimden çok ama benim derdim kavga etmek değil. Bu kente karşı sorumluluklarım var. Atakum Belediyesi’nin bütçesinden 8 milyon bütçe sermaye arttırımıyla para aktarılan şirketin bugün 40 milyon borcu var. Onun yerine kurduğumuz ve Atakum Belediyesi’nin bütçesinden 1 kuruş para çıkmadan kurulan şirket 250 kişi çalıştırıyor, maaşları ödüyor, aldığı her şeyi peşin alıyor ve 2,5 aylık süreçte kar ediyor. 40 milyon zarar ettin. Onu anladık ya kardeşim sen hiç karda mı etmedin? Atakumlular bunu sormayacak mısınız? Şirket üzerinden, Atakum’un cebinden alınan para 100 milyon. Hesabını vermeye hazırım. Nerede tartışmak istiyorlarsa tartışırım. Elimde belgeler var, hesap gayet açık. Atakum halkını savunuyorum. Demokrasinin gereği budur. Verdiğimiz verginin hesabını sormalıyız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.