Vatandaşa Taksit Müjdesi! Birçok Üründe Sayı Yükseltildi

Ticaret Bakanlığı, sıkışan piyasaları rahatlatacak adımı attı. Beyaz eşya, elektronik, mobilya ve kuyumculuk sektörlerinde uygulanan taksit sayıları artırıldı.

Ticaret Bakanlığından son dönemde çok zor günler geçiren piyasaları rahatlatacak bir hamle geldi. Resmi Gazete’de yer alan değişikliğe göre mobilya, kuyumculuk ve beyaz eşya sektörlerinde yapılacak alışverişlerde taksit sayıları yükseltildi. Yeni kanuna göre, ses sistemi, video kayıt cihazı, tablet ve bilgisayarlar ile ücreti 3 bin 500 Türk Lirası’nın üzerinde olan cep telefonlarında 6 aya kadar taksitlendirme imkanı verilecek.

MOBİLYA SEKTÖRÜ RAHAT NEFES ALACAK

Perakende kuruluşlarca basılmış ve külçe halinde olmayan altınlarda ise 4 aya kadar taksitlendirme yapılabilecek. Diğer altın satışlarında ise eskisi gibi yine bir taksitlendirme yapılamayacak. Beyaz eşya ve mobilya sektöründeki tüm ürünler için ise taksitlendirme sayısı 18 aya kadar çıkabilecek. Özellikle bu sektörlerdeki taksit sayısı artışının piyasalara son derece önemli bir etki yapması bekleniyor. Söz konusu düzenlemeden önce özellikle elektronik eşya satıcıları ile beyaz eşya şirketleri satışlarındaki düşüşten şikayet ediyordu. Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden mobilya sektörünün de bu düzenleme sonrası ciddi anlamda bir rahatlama yaşaması bekleniyor. Düzenleme sonrası, düğün mevsimimin açılmasıyla da birlikte Kapalıçarşı’daki altın hareketliliğinin artması bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı