adplus-dvertising

Vatandaş randevu alırken Sinovac ya da BioNTech aşısı seçilebilecek!

BioNTech aşılarının da Türkiye'ye girmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Buna göre vatandaşlar aşı olmak için randevu sistemine girdiklerinde BioNTech ya da Sinovac aşılarından istediklerini seçebilecekler.
Takip et
Vatandaş randevu alırken Sinovac ya da BioNTech aşısı seçilebilecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye, BioNTech aşısıyla beraber yeni bir döneme giriyor. Sağlık Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre, başarılı bir biçimde yürütülen aşı çalışmalarına BionTech aşısı da dahil oldu. Son sevkiyatlarla toplam 2,8 milyon doza ulaşan BionTech aşıları, özel şartlara sahip Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı depolarına yerleştirildi.

EKSİ 80 DERECEDE MUHAFAZA EDİLİYOR

Milliyet’in haberine göre, analiz çalışmalarının sonrasında uygulanmaya başlanacak aşı nisan ayında 4.5 milyon doza ulaşacak. Öte Yandan 30 milyon doz için şirket ile opsiyonlu anlaşma sağlandı. Şirketin imalat kapasitesinin artmasıyla aşının Türkiye’ye getirilme çalışmaları devam edecek. Aşılar, Sağlık Bakanlığı depolarında saklama şartlarına uygun olarak tasarlanan özel odalarda eksi 80 derecede muhafaza ediliyor.

SEÇME HAKKI VERİLDİ

Daha önceki açıklamalarda, aşının mevcutluğuna göre sırası gelene yapılacağı söylenmişti. Son gelişmelere göre ise bu tercih vatandaşa bırakılacak. Yarın ilk dozu uygulanacak olan aşıyı vatandaş seçebilecek. Aşılamada sırası gelen vatandaşlar randevu sistemi üstünden Çinli Sinovac firmasının geliştirdiği Sinovac aşısını ya da BioNTech aşısını tercih edebilecek. Öte yandan BioNTech aşılarının yalnızca hastanelerde uygulanacağı da söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.