Vatandaş kilosu 750 lira olan eriğin sadece fotoğrafını çekebildi!

Senenin ilk hasadı yeşil erikler, Mersin’den Antalya’ya geldi, fakat kilosu 750 liradan satışa sunulan ve çeyrek altını geçen fiyatını görenler hayrete düşerken, cep telefonuyla video ve fotoğraf çekmekle yetindi.
Takip et
Vatandaş kilosu 750 lira olan eriğin sadece fotoğrafını çekebildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kışın zincir marketler ile bazı manavlarda bulunabilen yeşil erik, geçen hafta ilk olarak Mersin’de hasat edildi. Antalya’da henüz hasadı gerçekleşmeyen erik için çok sayıda anne adayının aşermesi sebebiyle bazı tüccarlar ile işletmeler küçük paketler halinde eriği satışa sunuyor. Antalya Toptancı Hali’ndeki komisyoncu ve ihracatçı Fatih Yılmaz, özel aracıyla gittiği Mersin’den 11 koli halinde 15 kilo yeşil erik alarak, Antalya’ya getirdi.

Kilosu 750 liradan satışa sunulan ve 700 liralık çeyrek altını geride bırakan erikler, vatandaşlardan büyük alaka gördü. İlk hasat yeşil erikleri gören vatandaşlar, cep telefonuyla fotoğraf ve video çekmekle yetindi. Eşinin aşermesi halinde çaresiz alacağını anlatan Uğur Oluk, fiyatının çeyrek altını geçtiğini işitince eriğin videosunu çektiğini belirtti.

‘BU KADAR PAHALISINI İLK DEFA GÖRDÜM’

Eşi hamileyken bir defasında şeftali aşerdiğini ve 150 liraya şeftali aldığını ifade eden Erdoğan Alpınar ise bu kadar pahalı eriği ilk kez gördüğünü, fakat fotoğrafını çekebildiğini belirtti. Kilosu 750 liradan 1 kilo eriği eşinin aşermesi halinde alacağını belirten Alpınar, “Bir şeftaliye 150 lira vermiştim. Erik de alırım aşermesi halinde. Bu kadar pahalı eriği görünce ben de fotoğrafını çektim” şeklinde konuştu.

İlk hasat erikleri Antalya’ya getirebilmek için önceki gün akşam saatlerinde yola çıktığını ve 500 kilometre yol gidip Mersin’den satın altığını söyleyen Fatih Yılmaz, Antalya’ya ilk hasat eriği Mersin’den getiren şirketin yalnızca kendileri olduğunu belirtti. Aracından indirdiği eriklerin büyük alaka görmesine şaşırdığını da kaydeden Yılmaz, “Aşeren anne adaylarına hizmet kapsamında bunu yapıyoruz. Toplamda 1000 kilometre yol yaptım. 750 liradan satışa sunduk kilosunu. 1 kilo eriği kimse alamayacağı için 50 liralık paketler yaptık. Çeyrek altın bugün 700 liralarda. Fakat erik çeyrek altını geçti.” şeklinde konuştu.

3 erik alıp 20 lira vermek isteyenlerin de olduğunu ifade eden Yılmaz, anne adaylarını boş çevirmemek ismine bu şekilde bir hizmet yaptıklarını ve hazırda bekleyen 3 sipariş olduğunu kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.