Vatan Partisi HDP’nin Kapatılması İçin Başvuru Yaptı

Vatan Partisi, terör faaliyetlerinin odağı haline geldiği iddiası ile HDP'nin kapatılması için başvuru yaptı.

Vatan Partisi, “terör faaliyetlerinin merkezi haline geldiği” suçlaması ile Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptı.


HDP KAPATILSIN BAŞVURUSU

Partisi adına bugün başvuruyu gerçekleştiren Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, HDP’nin kapatılması ile alakalı isteklerini, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki alakalı makama bildirdiklerini ifade etti.

DAHA ÖNCE DE BAŞVURU YAPMIŞLARDI

Geçmiş yıllarda aynı istekle 3 ayrı başvuru daha gerçekleştirdiklerini anımsatan Senem, HDP’yi, “Barış Pınarı Harekatı’na karşı karalama kampanyasının odağında olan bir parti” sözleriyle eleştirdi.

“PKK’NIN TARAFINDALAR”

HDP’nin, aynı vakitte “terör örgütünün bir yan kuruluşu, bir siyasi organizasyonu olarak Türkiye siyasi yaşamında her türlü suçu işleyen bir örgüt” görünümünde olduğunu iddia eden Senem, “HDP’li milletvekilleri Barış Pınarı Harekatı için ‘işgale, işgal deriz’ diyorlar. ‘Rojava devrimi’ diye sözler söylüyorlar. Amerika’nın askeri pozisyonundaki PKK’nın tarafında olduklarını açık açık söylüyorlar ve PKK’nın kazanacağını ifade ediyorlar.” dedi.

Çok sayıda HDP’li hakkındaki hukuki işlemlerin sürdüğünü söyleyen Senem, şunları söyledi:

“MİLLETİN PARASI İLE BESLENİYORLAR”

“Böyle bir parti olabilir mi? Böyle bir partinin yasallığını devam ettirmesi doğru olabilir mi? Bu partiye hazineden her sene 92 milyon lira para verilebilir mi? Hem bu halkın vergilerinden alınan paralarla beslenecek hem de bu devletin, bu halkın aleyhine terör faaliyetlerinin odağı durumuna gelecek. Böyle bir partinin kanuni olarak mecliste olması kesinlikle doğru değildir, kanunlara aykırıdır. ‘Şu kadar oy aldılar’ deniliyor. Ne kadar oy toplarsa toplasın kimsenin suç işleme özgürlüğü olamaz.”


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı