Vanlı Şevket, 3 Yıldır Uyuyamıyor

Yakalandığı kanser hastalığını başarılı bir tedavi sürecinin ardından yenmeyi başaran Şevket Caymaz isimli vatandaş, öleceğini düşündüğü için 3 yıldır uyumuyor.

Van’da Türk filmlerine konu olacak bir olay yaşanıyor. Üç yıl önce kansere yakalanan ve başarılı bir tedavi sürecinin ardından hastalığı yenmeyi başaran Şevket Yılmaz, o zamandan beri uyku uyuyamıyor. Uyku esnasında solunumun aniden durduğu uyku apnesi hastalığına yakalanan Yılmaz’ın hikayesini duyanlar şaşkınlığını gizleyemiyor.


Aniden ölürüm korkusuyla üç yıldır uykuya hasret kalan Yılmaz’ın zaman zaman kulaklarından kan geliyor. Hastalığının tedavisi için farklı doktorlara gittiğini ancak hepsinin farklı bir şey söylediğini belirten Yılmaz, uykusuzluğun da verdiği yorgunlukla kara kara düşünüyor. Hastalığını yenmek istediğini ve bunun için de iyi bir doktorun karşısına çıkmasını beklediğini dile getiren Yılmaz, uykusuzluk problemi yüzünden hayatının alt üst olduğunu vurguladı.

GECELER TAM BİR EZİYET OLUYOR

Mesleği fayans ustalığı olan Şevket Yılmaz, gündüzleri park ve bahçelerde gezerek zaman geçiriyor. Ancak gece olunca Yılmaz için büyük eziyet başlıyor. Yaz aylarında bazı geceler dışarı çıkan Yılmaz, kışın ise soğuk havadan dolayı kendini eve kapatıyor. Normal insanlar gibi gece uyuyup gündüz ise işinin başına geçmek isteyen Yılmaz, “Allah rızası için birileri bu sorunuma el atsın” diyerek yardım çağrısını bir kez daha yineledi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı