Van’da Yürüyüş ve Gösteri Yasağı!

HDP’li belediye başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın görevden alınması ve yerine kayyum atanmasının ardından Van’da, 15 günlüğüne gösteri ve yürüyüş yapılması yasaklandı.

Van’da Yürüyüş ve Gösteri Yasağı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Van’da alınan karara göre 15 gün boyunca gösteri ve yürüyüş yapılması yasaklandı. Bunun yanında toplantı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma ve benzeri faaliyetlerde bulunulmasının yasaklandığı belirtildi.

Valiliğin yaptığı açıklamada, şehirde meydana gelebilecek saldırı gibi olayların önüne geçmenin hedeflendiği vurgulandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 27 Ağustos’tan geçerli, 10 Eylül de dahil olmak üzere 15 gün süreyle Van ili sınırları içerisinde, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma gibi her türlü eylem ve etkinlikler yasaklandı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.