Van’da koronavirüs vaka sayıları artıyor!

Son dakika haberine göre Van'ın Edremit ilçesinde yasak olmasına rağmen kurulan bir taziye çadırıyla bağlantılı olarak virüs bulaşan kişi sayısı 44'e, bir otobüs firmasındaki şoförün ihmali sonucu virüs bulaşan kişi sayısı ise 15'e yükseldi. Yetkililer, sayının artmasından endişe ediyor.

Van Valiliği, kent genelindeki koronavirüs vaka sayıları hakkında açıklama yaptı. Merkez Edremit İlçesi Eminpaşa Mahallesi’ndeki taziye bağlantılı filyasyon ekiplerinin çalışması neticesi; Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesinde 15, Bakımlı Mahallesinde 3. İpekyolu İlçesi Yalınağaç Mahallesinde 3, Yenimahallede 1, Karpuzalanı Mahallesinde 1, Vali Mithetbey Mahallesinde 4. Gürpınar İlçesi Taşdöndüren Mahallesinde 7, Gevaş İlçesi Bahçelievler Mahallesinde 2, Tuşba İlçesi Gendelova Mahallesinde 8 kişide Kovid-19 belirlendi. Bir otobüs firmasındaki sürücünün karantinayı ihlal etmesiyle bağlantılı yapılan çalışmada ise; Tuşba İlçesi Kalecik Mahallesinde 10. İpekyolu İlçesi Selimbey Mahallesinde 3, Serhat Mahallesinde 1, Vali Mithatbey Mahallesinde 1 kişinin Kovid-19 testlerinin olumlu çıktığı bildirdi.


ASKERE GİDEN GENCİN TESTİ POZİTİF

Bu arada, Çaldıran İlçesinde askere gidecek bir kişiye yapılan Kovid-19 testinin olumlu çıkması üstüne sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarda ise aynı aileden 9 kişinin daha Kovid-19 testlerinin olumlu çıktığı kaydedildi.

KENTTE TOPLAM 530 VAKA

Valilikten yapılan açıklamada öte yandan, şehirdeki toplam Kovid-19 vaka sayısının 530, tedavi görüp taburcu olan toplam hasta sayısının 460, vefat sayısının 10, önlem maksatlı karantina altına alınan toplam sayının 73 bin, önlem maksatlı hala karantinası devam eden kişi sayısını ise 19 bin olduğu söylendi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı