adplus-dvertising

Van’da akıl almaz olay!

16 Haziran 2022, 14:38 tarihinde eklendi
Van’da karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye giden ve psikolojik problemler olduğu öğrenilen 35 yaşındaki hastanın midesinden çıkan 83 TL madeni para ve metal parçaları, ameliyatı gerçekleştiren doktorları hayrete düşürdü.
Takip et
Van’da akıl almaz olay!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez İpekyolu ilçesinde yaşayan ve psikolojik problemlerinin olduğu bildirilen 35 yaşındaki hasta, karın ağrısı şikâyetiyle Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Röntgen ve endoskopi sonrası hastanın midesinde metal ve taş parçaları belirlendi. Bunun üstüne ameliyata alınan hastanın midesinden ise 1 ve 50 kuruşluk madeni para, çivi ve vida gibi metal parçaları ile taş, cam, pil gibi 233 tane cisim çıkarıldı. Midesinden çıkanlarla doktorları hayrete düşüren hasta, sağlığına kavuşmasının sonrasında yakın zamanda taburcu edilecek. Ortalama 2 saat süren başarılı operasyon ise Dr. Serhat Binici, Dr. Emrah Dağtekin ve Dr. Enes Şentürk olmak üzere 5 hekim tarafından yapıldı.

Van’da akıl almaz olay!

Van’da akıl almaz olay!

“Yabancı cisimleri çıkardık”

İHA muhabirine konuşan Genel Cerrahi Dr. Serhat Binici, hastanın 20 günlük karın ağrısı şikâyetiyle başka bir hastaneye gittiğini ve orada karnında yabancı cisimlerin görüldüğünü söyledi. İleri tahkik ve tedavi maksadıyla kendilerine yönlendirildiğini ifade eden Dr. Serhat Binici, “Bizler de yabancı cisimlerin hastanın midesini aşağıya çektiğini fark ettik. Daha sonra hastamızı endoskopiye aldık. Endoskopide hastanın midesinde çok sayıda metal para, taş ve çivi gördük. Daha sonra da açık ameliyata karar verdik. Cerrahi ekibimizle hastayı ameliyata aldık. Ortalama 2 saat süren ameliyat sonrası yabancı cisimleri çıkardık” şeklinde konuştu.

Van’da akıl almaz olay!

Van’da akıl almaz olay!

“Genel vaziyeti iyi”

Ameliyattan sonra hastayı servise aldıklarını, ardından da herhangi bir problemle karşılaşmadıklarını dile getiren Binici, “İkinci günde hastaya sıvı gıdalar başladık. Hasta, sıvı gıdayı tolere etti. Hastamızın genel vaziyeti iyi ve bir sıkıntısı yok” diyerek konuştu.

Van’da akıl almaz olay!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.