Van’da 9 Ayda 26 Terörist İkna Edilerek Dağdan İndirildi

Güvenlik güçlerinin ailelerden aldığı destekler sonucunda Van'da 9 ayda 26 kişi ikna edilerek, PKK'dan ayrıldı ve ailelerine kavuştu.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde gerçekleştirdiği bombalı saldırı ile sivil Kürt vatandaşlarını öldüren, 7 kişiyi şehit edip 10 kişiyi yaralayan PKK/KCK terör örgütünün çözülme süreci süratli bir biçimde sürüyor. Farklı yollar ile PKK/KCK terör örgütüne dahil olan gençlerin aileleri çocuklarının terör örgütünden kurtulmasını talep ediyor. Bu çerçevede Van İl Jandarma Komutanlığı ve Van İl Emniyet Müdürlüğü birimleri ile aileler dayanışma içinde ikna uğraşları yapıyor. Gerçekleştirilen ikna çalışmaları neticesinde çocukların PKK/KCK terör örgütünden kopuşları sağlanıyor.


26 ÇOCUK TESLİM OLDU

2019 senesinde 9 aylık dönem içinde gerçekleştirilen ikna çalışmalarına ailelerin destek verdiğini söyleyen Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, “PKK/KCK terör örgütü üyelerinin ikna edilerek örgütten kopmalarını tesis etmek için, emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından yapılan ikna uğraşlarına aileler büyük destek veriyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen ikna çalışmaları ile 2019 senesinde 26 BTÖ üyesinin teslim olması sağlandı. Farklı yollar ile çocuklarını bölücü terör örgütüne kaptıran ailelerin desteği ile 26 çocuğumuz ikna edilerek ailelerine teslim edildi. İkna çalışmalarını başarılı bir biçimde yapan güvenlik güçlerimize ve destek olan ailelere teşekkür ederim” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı