Vancouver Havaalanı’nda silahlı saldırı!

Kanada’nın Vancouver şehrindeki havalimanında yaşanan silahlı saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi.
Takip et
Vancouver Havaalanı’nda silahlı saldırı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP ve havaalanı yönetiminin açıklamalarına göre, yerel saatle 15.00 sularında, Vancouver Uluslararası Havalimanı’nın kalkış terminalinin yakınında bir kişi vurularak öldürüldü.

RCMP sözcüsü Dawn Roberts, ekiplerin olaya anında müdahale ettiklerini belirttiği açıklamasında, zanlıların kullandığı aracın hareket halindeyken saptandığını fakat iki kişinin kaçmayı başardığını belirtti.

Olay üstüne havaalanındaki Kanada iç hatlar ve uluslararası kalkış alanlarının bir bölümü, polis çemberine alınarak kapatıldı.

Terminaldeki iş yerleri de kapatılırken, güvenlik önlemleri artırıldı.

Polis, Richmond şehrindeki Sea Island adlı adada bulunan Vancouver Uluslararası Havalimanı’na giden bütün karayolu ve tren bağlantı köprülerini de geçici olarak kapattı.

Polis yetkilileri olayın, geçen günlerde alışveriş merkezlerinde gündüz vakti meydana gelen, çeteler arasındaki ölümlü iki ayrı silahlı saldırı ile bağlantılı olabileceğine işaret etti.

Havaalanı yönetimi de, yolcuların uçuş vaziyetlerini teyit etmek için, bilet aldıkları havayollarına danışmalarını tavsiye etti.

Güvenlik kuvvetleri, kaçan iki zanlının yakalanması için geniş çaplı arama ve soruşturma başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.