Van Gölü Sahili Ekonomiyi Canlandırdı

Geçtiğimiz yıl vatandaşın hizmetine açılan Van Gölü Sahili'ne bir yenisi daha eklenerek şehrin ekonomisinin büyümesine büyük katkı sağlandı.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en çok turist alan yeri olma özelliğini kazanan Van Gölü, açılan yeni sahilleriyle ilin ekonomisine can verdi. Yerli ve yabancı turistin ilgi odağı haline gelen Van Gölü Sahili tatilcilerle dolup taşmaya devam ediyor. Özellikle Arap turistlerin tercihi haline gelen sahil çevresindeki işletmeler, son yıllarda kazançlarından oldukça memnunlar.


Şehrin keşfedilmemiş güzelliklerini gezen tatilciler, çevre esnaflardan bol bol yöresel lezzetler satın almayı da ihmal etmiyorlar. Kahvaltılık ürünleriyle meşhur olan Van’a gelen vatandaşların, en çok tercih ettiği ürün ise yörenin kendine has lezzeti otlu peynir oluyor.

VAN GÖLÜ’NDE TEKNE SEFERLERİ BAŞLAYACAK

Van’ı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yönelik yeni planlar yaptıklarını açıklayan il Belediye Başkanı, önümüzdeki günlerde tekne seferleri yapılmasını planladıklarını açıkladı. Belediye Başkanı aynı zamanda, karayolundan ulaşım sağlanamayan saklı cennetlere tekne ile seferle ulaşılmasını sağlayarak hem vatandaşın memnuniyetini sağlamak hem de ekonomiyi canlandırmak istediklerini açıkladı. Van Sahillerini tercih eden tatilciler ise, şehrin diğer tatil bölgelerine göre çok daha ekonomik olduğundan dolayı çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Gezginlerin en çok tercih ettiği Van’a, şehrin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkararak gelmek isteyen vatandaşların en büyük tercihi ise Van Gölü Ekspresi oluyor. Son zamanların trendi olan trenle yolculuk akımına katılmak isteyenlerin tercihi olan tren yolculuğu tercih ederek doğanın eşsiz güzellikleri görmek isteyenlerin ise 24 saati aşkın yolculuk süresini göze alması gerekiyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı